Nikias Arndt uspěl na Cadel Evans Road Race, Vakoč dospurtoval šestý

nabor

Německý rychlík Nikias Arndt z týmu Sunweb triumfoval ve finiši závodu Cadel Evans Great Ocean Road Race, když porazil Simona Gerranse (ORICA-Scott) a Camerona Mayera (Korda Menthra). Petr Vakoč dojel v čelní skupině a dospurtoval si pro parádní šesté místo.

Dnešní únik se vytvořil velmi brzy a naskočili do něj Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Alex Porter (Korda Menthra), Ángel Vicioso (Katusha-Alpecin) a Kirill Sveshnikov (Gazprom-RusVelo). Po třiceti kilometrech si dokázali vytvořit náskok 10:30 minut.

Náskok následně rychle klesal k čemuž pomohl i nástup Damiana Carusa (BMC) 65 kilometrů před cílem. Na útok tohoto Itala už museli reagovat další favorité a z pelotonu se odtrhla asi dvacítka závodníků. Ale po dvou kilometrech byli dostiženi pelotonem. Ovšem odstup úniku se ztenčil na 1:40.

29 kilometrů před cílem předvedl nástup Danny Van Poppel (Sky). S ním vyrazil Francois Bidard (AG2R) a život úniku byl zpečetěn.

Ani tato dvojice nevydržela a po nich to zkusili také Sergio Henao (Sky), Michael Woods (Cannondale-Drapac), Luke Durbridge (ORICA-Scott), Lachlan Morton (Dimension Data) nebo Rohan Dennis (BMC). Nikdo si nevytvořil zásadní náskok a peloton pokračoval pod taktovkou týmu Sky dále.

Na metě 9 kilometrů do cíle přišel nástup Estebana Chávese (ORICA-Scott). Za ním se drželi Sergio Henao a Nathan Haas (Dimension Data). Drobnou ztrátu měli Richie Porte (BMC) a Lucas Hamilton (Korda Menthra), ale čelní trio dohnali. Skupina byla brzy sjeta, a proto to zkusili Dries Devenyns (Quick-Step Floors), Rafael Valls (Lotto Soudal) a Nathan Haas.

Šest kilometrů před cílem přišlo další stoupání a nastoupil Richie Porte, odtrhnul menší skupinku z pelotonu a pohltil čelní trio a brzy se vrátil i zbyteček pelotonu.

Následoval pokus Chrise Frooma, který vedl k oddělení skupiny pěti borců od zbytku čela. S Froomem se drželi Haas, Gesink, Restrepo z Katushi a Valls. Znovu se jednalo o výhodu pár metrů, kterou zlikvidovala ORICA. V ten moment vyrazil Porte a zkusil to sám.

V pelotonu ale byli týmové dvojice ORICI, Sunwebu, Quick-Stepu, LottaNL-Jumba a Sky, které 1200 metrů před cílem zlikvidovaly i pokus Porteho.

Hned vyrazil Jack Bauer (Quick-Step Floors). Za ním se drželi Haas, Geschke a také Petr Vakoč, ale také skupina dalších favoritů a po 500 metrech tento pokus skončil, čehož využil Cameron Meyer a vypálil ze skupiny jako raketa. Jenže tým Quick-Step skvěle zareagoval na jeho nástup a nedovolil mu dostat se do cíle na prvním místě.

Meyer sice začal spurtovat s dobrým náskokem, ale za Quick-Stepem byl schovaný také Nikias Arndt, papírově nejrychlejší muž z čelní skupinky a také to potvrdil. Až na cílové čáře prohrál Cameron Meyer závod, stihli ho přeskočit Arndt i Gerrans. Čtvrtý dospurtoval Restrepo, pátý Luke Rowe a šestý Petr Vakoč.

https://www.youtube.com/watch?v=n5Vz7GxgqUc

[cyklostat id=“Cadel-Evans-Great-Ocean-Road-Race“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Cadel Evans Great Ocean Road Race 2017″]