nabor

Třetí závod Challenge Mallorca vyhrál stejně jako ten druhý Tim Wellens. Druhý skončil Alejandro Valverde.

Závod Trofeo Andratx v minulém roce v kalendáři chyběl. Letos se však vrátil s klasickou tratí dlouhou 158 kilometrů.

Do početného úniku se dostali na začátku závodu Cyril Lemoine (Cofidis), Brian van Goethem (Roompot), Laurent Pichon (Fortuneo), Pello Olaberría (Euskadi), Diego Milán (Inteja), Rafael Márquez (Inteja), Josep Miralles (Amore), Jorge Cubero (Burgos-BH), Pedro Gregori (Equipo Bolivia), Sebastián Mora (Španělsko) a Gabriel Cullaigh (Velká Británie).

Peloton únik dojel poměrně brzy. Do cíle zbývalo ještě padesát kilometrů a startovní pole bylo znovu pospolu.

Několik jezdců se pokoušelo o únik, ale úspěšná byla až dvojice týmu Sky – Jonathan Dibben a Christian Knees. Dvaadvacetiletý Dibben je novou posilou tohoto týmu, zatímco pětatřicetiletý Knees působí v týmu již od roku 2011.

Tito jezdci dlouho trápili tým Movistar, který se je snažil dojet. Britsko-německá dvojice byla dojeta pět kilometrů před cílem.

Poté se již strhl boj o pozici pro závěrečné krátké stoupání. Kilometr před cílem vedl peloton Vasil Kiryienka, který se snažil utvořit pozici pro Iana Boswella, jenže v pelotonu byli i výbušnější jezdci. Ve spurtu do kopce nakonec nebyl překvapivě nejrychlejší Alejandro Valverde, ale Tim Wellens. Sám v cíli řekl, že porazit v dojezdu, jako je tento, Alejandra Valverdeho je úžasné.

[cyklostat id=“Trofeo-Andratx-Mirador-des-Colomer“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Trofeo Andratx-Mirador des Colomer 2017″]