Královskou etapu na San Juan vyhrál Costa. Mollema uzmul vedení

nabor

Královskou etapu na závodě Vuelta de San Juan vyhrál Rui Costa (UAE Abu Dhabi) a zaznamenal první historickou výhru pro svůj tým. Druhý v etapě dojel Rodolfo Torres (Androni Giocattoli). Třetí byl domácí Ricardo Escuela. Do čela celkového pořadí se vyhoupl Bauke Mollema (Trek-Segafredo).

Do závěrečného kopce najel peloton pohromadě, ale velmi brzy se ukázalo, jak se kdo na etapu připravil. Hned z úvodu odpadli Arredondo, Sivcov a Niemiec. Kontakt ztratil i Franco Pellizotti a následoval ho i muž v modrém dresu lídra Ramunas Navardauskas (oba Bahrain-Merida). Co bylo překvapivé, byl fakt, že nedloho po nich s čelem závodu ztratil kontakt i největší favorit závodu – Vincenzo Nibali.

Postupně na čele vznikla skupinka Mollema, Costa a Torres, za kterými se střídalo kvarteto Escuela, Sevilla, Sepúlveda a Bernal. Ale na čelní trojici to nestačilo. Na posledním kilometru z této skupiny vyrazil Escuela a snažil se dohnat čelní trio, kde za nejkratší konec provazu tahal Bauke Mollema a nakonec s Torresem a Costou nevydržel.

V tu chvíli zbývalo přibližně 500 metrů do cíle a vyrazil Rui Costa. Torres nedokázal na jeho nástup zareagovat a umožnil týmu UAE Abu Dhabi oslavit premiérovou výhru ve své historii. Pro druhé místo si dojel Torres, na třetí pozici se stihl protáhnout Escuela, čtvrtý finišoval Sevilla a pátý skončil nový lídr závodu Bauke Mollema.

[cyklostat id=“35-Vuelta-Ciclista-a-la-Provincia-de-San-Juan“ etapa=“5″ rok=“2017″ nadpis=“Vuelta de San Juan 2017, pořadí 5. etapy“]