MS v dráhové cyklistice – den čtvrtý

nabor

Ve čtvrtém dni jsme mohli sledovat mnoho strhujících soubojů. Viděli jsme například vyvrcholení mužského Omnia nebo sprintu. Českou účast představovala Jarmila Machačová, která v bodovacím závodě skončila na deváté pozici.

Jednou z událostí dne bylo bezpochyby mužské Omnium, které se rozhodlo až v poslední disciplíně, a to v bodovacím závodě. Před touto disciplínou vedl italský jezdec Elia Viviani, který mimo jiné úspěšně závodí na silnici za tým Sky. Nakonec ho od celkového triumfu řadilo jen pár centimetrů, ovšem těchto pár centimetrů ho posunulo až na čtvrtou pozici se 189 body. První tři jezdci celkového pořadí (Fernando Gaviria, Roger Kluge, Glenn O’Shea) měli po bodovacím závodě shodně 191 bodů. Přihlíželo se tak k tomu v jakém pořadí skončili v bodovacím závodě. Nejlépe skončil Fernando Gaviria, který tak obhájil titul mistra světa v Omniu, i přesto, že si „odskočil“ na silnici, kde závodí za tým Etixx. Mark Cavendish skončil celkově až šestý a okamžitě se objevily spekulace, zda se objeví na letních olympijských hrách. Cavendish tvrdí, že i přes menší neúspěch na mistrovství světa, nebude v Riu chybět.

Za první polovinou je i Omnium žen. Po vyřazovacím (eliminačním) závodě se o první místo dělí Laura Trott a Sarah Hammer.

Vrcholem večera bylo finále mužského sprintu. V souboji o třetí místo zvítězil Denis Dmitriev před Damianem Zielinskim. O titul mistra světa se střetli Jason Kenny a Matthew Glaetzer. První jízdu jen těsně ovládl Matthew Glaetzer. V tu chvíli měl obrovskou výhodu, jelikož v další jízdě startoval na výhodnější druhé pozici. Zkušený Kenny však po perfektním provedení, jízdu vyhrál a srovnal na 1:1. Rozhodující byla poslední třetí jízda. Tentokrát měl výhodnější pozici Kenny. Glaetzer se ani nesnažil jet pomalu, aby se na lepší pozici dostal on. Výsledek byl znovu těsný. Kenny se před Glaetzera dostal jen kousek před cílem. Titul mistra světa tak slavil Brit.

Bodovací závod žen vyhrála polská závodnice Katarzyna Pawlowska. V tomto závodě startovala i naše jediná účast dne Jarmila Machačová, která skončila devátá.

Výsledky mistrovství světa v dráhové cyklistice:

Omnium mužů: 1. Gaviria (Kol.), 2. Kluge (Něm.), 3. O’Shea (Aus.)

Sprint mužů: 1. Kenny (Brit.), 2. Glaetzer (Aus.), 3. Dmitriev (Rus.)

Bodovací závod žen: 1. Pawlowska (Pol.), 2. Glaesser (Kan.), 3. Canadilla (Kub.)