Mnohé přestupy ve dnech 17. 8. – 28. 8.

nabor

Nyní na Vás čeká salva informací o přestupech, které se udály v poměrně širokém časovém pásmu.

Mladý klasikář a matador na poli celkových pořadí jdou do týmu LottoNL-Jumbo

Mladým klasikářem je Floris De Tier z týmu Topsport Vlaanderen. Čtyřiadvacetiletý Belgičan podepsal smlouvu na dva roky. Na stejnou dobu bude v týmu i jezdec Katushy Jürgen van den Broeck. Jezdec, který byl už i třetí a čtvrtý v celkovém pořadí na Tour, jde do tohoto týmu patrně pro pomoc jezdcům jako Kruijswijk nebo Gesink.

Dvě posily pro Sky

Tým Sky, na rozdíl od loňska, příliš neposiluje. Nyní jsou známy další dvě nová jména. Prvním je mladý talent na celková pořadí z Velké Británie Tao Geoghegan Hart. Jedenadvacetiletý Brit se v týmu Sky hodně posune vpřed a v budoucnu možná bude útočit na velké výsledky. Druhým závodníkem je Polák Lukasz Wisniowski z Etixxu. Loajální domestik bude k ruce týmu na klasikách a jeho příchod si bude pochvalovat hlavně Michal Kwiatkowski.

Klasikář z BMC do Bory

Klasikář a oddaný domestik Marcus Burghardt z BMC přechází do domácí stáje Bora-Hansgrohe, kde by měl pomáhat především Saganovi a zařadit se k němu a jeho družině.

Tři nová jména pro Katushu

Prvním je mladý dánský časovkář Mads Würtz Schmidt. V novém týmu se bude moci učit od trojnásobného mistra světa v časovce – Tonyho Martina a to nejméně dva roky. Druhou posilou je portugalská raketa José Goncalves z týmu Caja Rural. Tento klasikář a časovkář dokázal letos vyhrát závod Kolem Turecka. Smlouvu podepsal na jeden rok. Třetí posilou je rychlý Belgičan Baptiste Planckaert, který by chtěl zaujmout. Patrně se usadí v rozjížděcím vlaku Alexandera Kristoffa. Planckaert se letos radoval v Dolanech na CCT. Ruskému týmu se upsal na dva roky.

Veteráni AG2R odchází

Další tři závodníci z AG2R musí uvolnit své místo novým posilám. Řeč je o Damienu Gaudinovi (30 let), Sébastienu Minardovi (34 let) a Sébastienu Turgotovi (32 let). Kam kroky těchto jezdců povednou se zatím neví.

Další tři jezdci pro Bahrain

Dlouho byl Nibali na soupisce týmu Bahrain – Merida sám, později k němu přibyli Boaro a Visconti. To bylo na dlouho vše. Nyní tým ohlásil další tři jména. Všichni tři závodníci podepsali smlouvu na dva roky. Prvním je slovinský rychlík a klasikář Borut Božič z Cofidisu, kterému je už 36 let. Druhým je desátý muž letošního Gira, dlouholetá opora týmu Sky a aktuálně jezdec Dimension Data – Bělorus Kanstantsin Siutsou. Třetím závodníkem je spurter, který dokáže přejet kopec (3. místo na Amstelu) – Sonny Colbrelli.

Rakouský časovkář do Treku

Mistr Rakouska v silničním i časovkářském klání a bývalý držitel hodinovky Matthias Brändle už má po konci týmu IAM také angažmá. V novém působišti se stane vítanou posilou jak do časovky, tak do kopců a to na dva roky.

Spekulace!

Nové posily pro Bahrain

V poslední době se ve spojitosti s týmem Bahrain – Merida začínají skloňovat další jména. Konkrétně jde o Matěje Mohoriče a Louise Meintjese z Lampre. Také by to mohl být Sergio Henao ze Sky. Posledním jménem je Nibali. Divíte se, že Nibali už má s týmem smlouvu? Nejedná se o Vincenza, nýbrž o jeho mladšího bratra Antonia z týmu Nippo.

Lampre možná udrží vítěze CCT

Tři týmy se tlačí na dvě volná místa v Grand Tour. Jedná se o Bahrain – Merida, Bora – Hansgrohe a Lampre. Italský tým byl považován za tým, který získá „černého petra“ a spadne do Pro Tour kategorie. Ovšem nyní je vše jinak. Do hry se vložili investoři z Číny a do týmu nalijí velké peníze. Vypadá to, že i díky tomu smlouvu prodlouží vítěz Czech Cycling Tour – Diego Ulissi. Pro UCI teď nastává těžké rozhodování, zda do Pro Tour poslat tým vlastněný šejkem z Bahrainu a s Nibalim v sestavě, tým Bora, který pomůže ještě více zpopularizovat cyklistiku v Německu a se Saganem v sestavě nebo tým z atraktivního prostředí z Číny. Uvidíme jak to všechno dopadne.