Mladíci zaskočili favority na Cadel Evans Great Ocean Road Race!

nabor

První World Tour jednorázovka Cadel Evans Great Ocean Road Race přinesla dramatické a skvělé závodění. Výhru si připsal mladík z týmu DSM Marius Mayrhofer, před Hugo Pagem (Intermarché-Circus-Wanty) a Simonem Clarkem (Israel-Premier Tech).

Hned po startu se vytvořila před pelotonem jednočlenná skupina, do které se pustil odborník na úniky Taco van der Hoorn (Intermarché-Circus-Wanty). Nizozemec si držel dlouho náskok mezi třemi a čtyřmi minutami.

Až padesát tři kilometrů před cílem zaútočila dvojice Jonas Rutsch (EF Education-EasyPost) a Ewen Costiou (Team Arkéa Samsic). To rozpoutalo akci a postupně se do útoků pustili Jai Hindley (BORA-hansgrohe), Lucas Hamilton (Jayco AlUla) nebo Dries Devenyns (Soudal-Quick Step).

Skupiny závodníků neustále nastupovaly, ale peloton je dokázal vždycky pokrýt. Při posledním přejezdu stoupání Challambra Crescent, osm kilometrů před cílem, přišel útok Svena Erika Bystrøma (Intermarché-Circus-Wanty), ke kterému se přidal Mauro Schmid (Soudal-Qucik Step).

Za nimi je peloton nadále stíhal, včetně velkých jmen jako Simon Yates (Jayco AlUla) nebo Chris Froome (Israel-Premier Tech), která pracovala na sjíždění uprchlé dvojice.

Schmid a Bystrøm se drželi s drobným náskokem do posledního kilometru, ale náskok se tenčil, navíc nástup zkusil i Luke Plapp (INEOS Grenadiers), ale nakonec peloton všechno pochytal a šlo se do spurtu.

Page, Mayrhofer, Clarke_CEGORR23_Team DSM
Page, Mayrhofer, Clarke (Team DSM)

Předzávodní favoriti Michael Matthews (Jayco AlUla) a Caleb Ewan (výběr Austrálie) opět ve finiši zklamali. Matthews prováhal z dobré pozice správný moment k zahájení sprintu a Caleb Ewan spurtoval opět z příšerné pozice. Naopak dobře si počínali závodníci DSM, kteří připravili pozici pro dvaadvacetiletého Mariuse Mayrhofera. Ten nezklamal a dojel si pro první profesionální výhru. Druhý byl v cíli jednadvacetiletý Hugo Page a třetí naopak velezkušený Simon Clarke.

Zdroj obrázku: Getty Images (2023), Team DSM (2023)

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.