Miguel Ángel López zvítězil v jedenácté etapě, Froome znovu navýšil svůj náskok

nabor

Miguel Ángel López, jezdec ve službách Astany, se radoval z vítězství v jedenácté etapě. S odstupem 14 sekund za ním přijeli do cíle Froome a Nibali s náskokem na své největší konkurenty. Britský závodník tak znovu navýšil svůj náskok na čele celkového pořadí.

Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Bob Jungels (Quick-Step Floors), Alessandro De Marchi (BMC), Antonio Pedrero (Movistar), Lennard Hofstede (Sunweb), Simon Clarke (Cannondale-Drapac), Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo), Matej Mohorič (UAE Team Emirates), Sander Armée (Lotto Soudal), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Igor Anton (Dimension Data), David Arroyo (Caja Rural-Seguros RGA), Conor Dunne (Aqua Blue Sport) a Aldemar Reyes (Manzana Postobon) vytvořili denní únik.

Odstup skupiny kontroloval tým Sky a dnes také australská Orica. Necelých padesát kilometrů před cílem započalo stoupání první kategorie Alto de Velefique. Ostré tempo rozjel Romain Bardet a z úniku postupně odpadal jeden jezdec za druhým. V pelotonu mezitím nastoupil Simon Yates a Darwin Atapuma a těsně před vrcholem se dotáhli na čelo, kde v tu chvíli zbyl již jen Bardet a pár sekund za ním byl Visconti.

Po většinu dne pršelo, a tak byl následný sjezd velmi nebezpečný. Tým Sky, který byl v tu chvíli stále na čele hlavního pole, nechtěl riskovat a únik zde navýšil svůj náskok takřka o minutu a půl.

Hned v úvodních kilometrech cílového stoupání Calar Alto nastoupili Alberto Contador a Vincenzo Nibali. Tento atak si však pohlídal tým Sky. Jako první začal odpadat Nicolas Roche. Poté i Aru, De la Cruz a také Chaves. Ke Kolumbijci se musel stáhnout Simon Yates, který odpadl z samotného čela.

Skupina favoritů pohltila čelní dvojici a necelé dva kilometry před cílem vyrazil znovu Nibali. Tento útok již musel pokrýt Froome a nečekaně také Miguel Ángel López. López vzápětí zaútočil sám a dojel si pro etapové vítězství. Froome finišoval na druhém místě a Nibali ve stejném čase na třetím. Nedaleko za nimi dojela skupina s Contadorem, Keldermanem nebo Zakarinem. Kdo dnes výrazněji zaostal byl Esteban Chaves, ten dorazil s více než dvouminutovým zářezem. Garderen ztratil přes tři a půl minuty a před etapou třetí Roche více než čtyři!

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team 5:05:09
2 Christopher Froome (Brit) Team Sky 0:00:14
3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
4 Wilco Kelderman (Niz) Team Sunweb
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:31
6 Alberto Contador (Špa) Trek-Segafredo
7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
8 Mikel Nieve (Špa) Team Sky
9 Darwin Atapuma (Kol) UAE Team Emirates 0:01:02
10 David De La Cruz (Špa) Quick-Step Floors 0:01:14

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Christopher Froome (Brit) Team Sky 45:18:01
2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:01:19
3 Johan Esteban Chaves Rubio (Kol) Orica-Scott 0:02:33
4 David de la Cruz (Špa) Quick-Step Floors 0:02:36
5 Wilco Kelderman (Niz) Team Sunweb 0:02:37
6 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:02:38
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:57
8 Michael Woods (Kan) Cannondale-Drapac 0:03:01
9 Alberto Contador Velasco (Špa) Trek-Segafredo 0:03:55
10 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana Pro Team 0:04:11