Bojovník vs. smolař 11. etapy: Bardet vs. Roche


Dnešním bojovníkem se jasně stal Romain Bardet. Smolař byl také jednoznačnou volbou. Nicolas Roche se totiž z třetího místa propadl na jedenácté.

Romain Bardet (AG2R)

Třetí muž letošní Tour de France absolvuje poprvé v kariéře druhou Grand Tour v jedné sezóně. Před startem byl zmiňován mezi favority na červený dres, ale hned v prvním týdnu nabral velkou ztrátu. Jeho novým cílem tak jsou etapy. Velmi aktivní již byl v deváté etapě na Cumbre del Sol, ale bez úspěchu. Dnes se dostal do celodenního úniku a byl z něj nejsilnější, když na předposledním stoupání všem ujel. Těsně pod vrcholem ho však dojel Darwin Atapuma a Simon Yates. Yatese následně odpáral v úvodních kilometrech cílového kopce. Společně s Atapumou chvíli živili šance na etapové vítězství, ale zanedlouho je dojela skupina hlavních favoritů. Bardet se ji však udržel a do cíle nakonec dorazil na pátém místě jen 31 sekund za vítězem.

Nicolas Roche (BMC)

Irský závodník si v dosavadním průběhu vedl skvěle. Krátká španělská stoupání mu dokonale seděla. Po včerejším útoku ve sjezdu dokonce najel na ostatní téměř půlminutu a posunul se na celkové třetí místo, přičemž druhý Chaves měl totožný čas. Dnes však přišla na řadu první brutální horská zkouška. Již na předposledním stoupání dne uzavíral skupinu favoritů a hned v počátcích cílového kopce odpadl. Každým kilometrem pak nabíral větší a větší ztrátu. Do cíle nakonec dorazil více než čtyři minuty za vítězem. Ze třetího místa se propadl na jedenácté a ztrácí již 4 minuty a 45 sekund na Frooma. Toto nebyl dobrý den pro Ira.