Spurteři se dočkali. Další šance přijde asi až v Madridu

nabor

13. etapa Vuelty 2017 nabídne jen jednu vrchařskou prémii. Závěr sice zkomplikuje pár vlnek, přesto bychom u Sevilly měli být svědky vzácného hromadného dojezdu.

Profil 13. etapy Vuelta 2017„Tenhle závod není pro rychlý,“ shrnuli by asi bratři Coenové povahu Vuelty. Početná prudká stoupání a úspěchy úniků činí pro většinu těch, kteří chtějí dorazit čerství na mistrovství světa, závod nesnesitelným. O to více si ti, co se do Španělska vydají, musí cenit každé šance. Jedinou dnešní vrchařskou prémií bude v úvodu Alto de Ardales (7,2 km, 4,3 %), ve druhé polovině etapy bude nepřítelem spíš vedro než profil.

Další výzvy nabídne až samý závěr. Před metou 3 km začíná pasáž kilometru do 6,5 %, po ní následují ještě dvě drobné rampy. Posledních 900 metrů je směrově rovných až na dva kruhové objezdy. Cílové Tomares se nachází bezprostředně u hlavního města Andalusie Sevilly. V roce 2016 jej proslavil nález 600 kilogramů římských bronzových mincí v místním parku.

O etapovou výhru i zelené body půjde Trentinovi, jehož by mohla 15 km před cílem zajímat také sprinterská prémie. Lobato, Modolo, Theuns, Cort Nielsen, Blythe, Van Asbroeck, Schwarzmann, Molano… Konkurence stále solidní.

Jenže spurteři jako takoví to nebudou mít snadné. Závěr je ideální pro agresivní útok Alaphilippa, Osse, Rojase, Andersena, Lutsenka, Terpstry, Dennise, Hallera, Rouxa či kohokoli jiného, kdo má stále silné nohy. Asi největší šanci na úspěch má dnes i maratonec Adam Hansen.

13. etapa Vuelty 2017 začíná ve 12:43. Přenosy od 15:00, sprinterská prémie kolem 17:17 a dojezd zhruba v 17:40.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku!