Michael Matthews si s úvodním prologem poradil nejlépe

nabor

Úvodní prolog zvládl nejlépe Michael Matthews, když porazil Toma Dumoulina a Patricka Bevina. Žádný z favoritů pro celkové pořadí nenabral větší ztrátu.

Dlouho se čekalo na jezdce, který stanoví první solidní čas. Do té doby se na čele 6,1 kilometru dlouhém prologu střídal na vedoucí pozici jeden jezdec za druhým. Bylo tomu tak než do cíle dorazil Patrick Bevin z Cannondalu. Ten zajel čas 0:07:41, který dlouho nikdo nepřekonal. Povedlo se to až jednomu z favoritů na etapu a černému koni celkového pořadí Tomu Dumoulinovi. Ten stanovil čas o vteřinu rychlejší. Poté se již sledovala startovní listina. Jaký jezdec by mohl ještě Dumoulina porazit? Takto krátký prolog by mohl svědčit i spurtérům, což potvrdil Michael Matthews. Ten Dumoulina porazil o jednu vteřinu a stanovil tak nejlepší čas dne.

Z jezdců, kteří přemýšlí o celkovém pořadí nejlépe zvládl časovku Tom Dumoulin, který ztratil vteřinu a skončil na druhém místě. Další velký favorit Geraint Thomas dojel na sedmém místě se ztrátou sedmi vteřin. Obhájce celkového vítězství Richie Porte zajel prolog v čase 0:07:49, což ho řadí na jedenácté místo, se ztrátou deseti vteřin na vítězného Matthewse. Pro mnohé největší adept na celkové vítězství Alberto Contador skončil dvacátý-sedmý a na Matthewse ztratil šestnáct vteřin.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge 0:07:39
2 Tom Dumoulin (Niz) Team Giant-Alpecin 0:00:01
3 Patrick Bevin (Nzl) Cannondale Pro Cycling 0:00:02
4 Jesus Herrada (Špa) Movistar Team 0:00:06
5 Jon Izaguirre (Špa) Movistar Team
6 Lieuwe Westra (Niz) Astana Pro Team 0:00:07
7 Geraint Thomas (Brit) Team Sky
8 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:08
9 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:09
10 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling