Malori obhájil loňský časovkářský triumf

nabor

Konečně Evropa, chtělo by se říci. Ano, jméno vítěze časovkářské páté etapy Tour de San Luis 2015 vám asi řekne mnohem víc než jména předchozích vtítězů. Zavedená italská firma Adriano Malori si nenechala vzít patent na perfrektní tempo a porazila i progresivní polskou značku Michal Kwiatkowski.

 

Do etapy nenastoupil třetí muž celkového pořadí Diniz. Skolily ho žaludeční potíže a vzdal. Což je směrem k zítřku také další komplikace pro Daniho Díaze, ježto už je jediným jezdcem Funvicu na předních příčkách. „Budu muset spoléhat víc na kamarády v ostatních týmech, pokud to bude potřeba,“ přiznal Argentinec.

Zprvu to přesto vypadlo na pokračující nadvládu Ameriky, když pořadí v cíli ovládal Williams ze stáje Jamis. A mnozí další Američané byli ještě na startu.

Jenže pak vyrazila na trať i trojka Tvetcov – Wisniowski – Malori. A během chvíle obsadila pódium. Nejprve Tvetcov zajel nový nejlepší čas, pak v jeho ataku těsně neuspěl mladík Wisniowski. Jenže tou dobou už jel pro ještě mnohem lepší výsledek Adriano Malori. Ital obhajoval v časovce loňské vítězství a jak vidno, nehodlal následovat příklad Cavendishe či Quintany v ústupu z pozic. 17 kilometrů zvládl za 20 minut a 7 vteřin a usadil se jasně na čele

Zanedlouho na to vyrazili i další zajímavý časovkáři: mladý Kanaďan Houle a v časovce „jen“ mistr Polska Kwiatkowski. A s Malorim se vešli do pěti vteřin! Houle jako třetí, Kwiatkowski o vteřinu lepší na druhém místě.

Pak už se čekalo v podstatě na jediné: vezmou elitní muži celkového pořadí útokem pódiová umístění? Favorité ale závodili spíš mezi sebou na pomezí prvé a druhé desítky. Sepulveda, Torres, Quintana i Díaz se vešli do deseti vteřin.

Celkově tak zůstal na čele Malori před Kwiatkowským a Houlem.

„Jsem vcelku spokojený. Samozřejmě, že mám ještě rezervy. Ale loni jsem tu začal báječný rok a bylo by skvělé, kdybych po této výhře pokračoval ještě lepším.“

Členům Saganova týmu se dnes moc nedařilo. Daniel Turek byl sice nejlepší, ale až na 93. místě

Zítra je na programu královská horská etapa, v níž se může stát – de facto vše.

Pořadí 5. etapy Tour de San Luis 2015

P. Jméno Nár Tým Čas
1 Adriano MALORI ITA MOV 20:07
2 Michal KWIATKOWSKI POL EQS +4
3 Hugo HOULE CAN ALM +5
4 Serghei TVETCOV ROU AND +29
5 Leandro MESSINEO ARG SLS +32
6 Ilnur ZAKARIN RUS KAT +33
7 Przemyslaw NIEMIEC POL LAM +34
8 Carlos Ivan OYARZUN GUINEZ CHI CHI +40
9 Eduardo SEPULVEDA ARG BSE +42
10 Daniel DIAZ ARG FUN +42

Celkové pořadí Tour de San Luis 2015 po 5. etapě

P. Jméno Nár Tým Čas
1 Daniel DIAZ Argentina FUN 16:52:37
2 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO Colombia COL +1:09
3 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS Colombia MOV +1:25
4 Eduardo SEPULVEDA Argentina BSE +1:46
5 Rodrigo CONTRERAS Colombia COL +2:43
6 Daniel MORENO FERNANDEZ Spain KAT +3:15
7 Leandro MESSINEO Argentina SLS +3:54
8 Ilnur ZAKARIN Russia KAT +3:57
9 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ Colombia JHB +4:18
10 Janez BRAJKOVIC Slovenia UHC +4:37