Magnus Cort získal žlutý trikot na Paříž-Nice po těsném finiši týmové časovky

nabor

Tým Jumbo-Visma potvrdil svou roli favorita vítězstvím ve 3. etapě týmové časovky na Paříž-Nice. Magnus Cort převzal žlutý trikot lídra závodu poté, co jeho tým EF Education-EasyPost skončil na 32,2 km dlouhém okruhu kolem Dampierre-en-Burly těsně druhý.

3. etapa Paříž-Nice 2023 představovala nový formát týmové časovky, kdy se časomíra zastavila na prvním jezdci v cíli. Magnus Cort zaostal o 1,4 sekundy za časem týmu Jumbo-Visma, ale posunul se do celkového vedení. Jayco-Alula skončil třetí se ztrátou čtyř sekund, zatímco Groupama-FDJ obsadila čtvrté místo se ztrátou 14 sekund.

Jumbo-Visma 3. etapa Paříž-Nice 2023Tadej Pogačar omezil svou ztrátu na 23 sekund a jeho bonusové sekundy znamenají, že jeho celková ztráta na Jonase Vingegaarda je před středečním vrcholem v Les Loges des Gardes pouhých 11 sekund. Jumbo-Visma vezlo do závěrečných 1500 metrů šest jezdců, než se jeden po druhém odlepili. Týmový kolega Foss se dlouho snažil Vingegaarda překonat, než vítěz Tour de France v závěrečném kilometru zrychlil.

EF Education-EasyPost finišoval excelentně, čímž připravil Cortův strhující finiš. V celkovém pořadí má Cort před Van Hooydonckem náskok jedné sekundy, třetí Michael Matthews má k dobru tři sekundy.

Ilustrační foto: David Pintens/Belga AFP/Getty Images