Madridské finále: sprint, nebo překvapení?

nabor

Vuelta 2015 míří do finiše. Obvykle to bývá sprint. Ale je vůbec něco jisté?

Ani ne sto kilometrů. A většina etapy po okruzích. Spíše než cokoli jiného připomíná 21. díl kritérium srdcem Španělska. Etapa neobsahuje žádné významné stoupání, i když samotný finiš mírně nakloněný je. Protože už nepokračuje žádný klasický spurter, jen samí borci s alespoň částenými silovými charakteristikami, nepředstavuje tento fakt velký problém. Dojíždět se bude v centru pod umělými světly. I z turistického pohledu tedy hodnotná podívaná

Charakter počasí nedozná změn. Více či méně oblaků (dnes spíše méně) a 20 – 25 stupňů.. profile-21

Hlavním favoritem je John Degenkolb. Zklamaný Giant včetně Dumoulina bude investovat vše do jeho podpory. Proti jezdcům jako Sbaragli, Van Poppel, Drucker či Valverde – Španěl se pohybuje v kurzech sázkových kanceláří kolem sedmého místa – musí Degenkolb chtít zlomit svou „saganovskou“ Vueltu, na níž už byl dvakrát druhý, třetí i pátý.

Na Giru letos slavil únik. Nabízí se otázka, zda Vuelta není optimálním polem pro další úspěšný útok. Všichni budou koukat na Giant a pokud přijdou nečekané komplikace, může jezdec jako Adam Hansen uspět. A když už jsme u často zmiňovaného Australana… Ten právě dnes dokonává svůj rekord a stává se nejželeznějším grandtourovým cyklistou v dějinách. Přejme mu tedy kromě vítězství to, aby alespoň dojel.

Poslední etapa začíná v 17:35. Přenosy se připojí v 18:50 a dojezd je naplánován na 20:30