Lutsenko triumfoval na Tour of Almaty už potřetí

nabor

Alexey Lutsenko (Astana) dnes suverénním způsobem zlikvidoval konkurenci na největším kazašském závodě Tour of Almaty. Druhý dojel se ztrátou 3:44 Mauro Finetto (Unieuro Willier), třetí Roman Maikin (Gazprom-RusVelo).

Hned v úvodu se do úniku pustil pozdější vítěz závodu Lutsenko. S ním se vydal na čelo i Zhandos Bizhigitov (Vino 4Ever). Závodníky celý den trápil déšť a hustá mlha.

V pelotonu hlídala tempo Astana, která spoléhala na Lutsenka na čele, proto peloton nejel nikterak závratným tempem a Lutsenko měl cestu k vítězství otevřenou.

Po nájezdu do posledního kola došly Bizhigitovi síly a Lutsenko pokračoval vstříc třetí výhře na Tour of Almaty. Chvíli se k němu na rozdíl jedné minuty dostala dvojice závodníků Mykhaylo Kononenko (Kolss BDC Team) a společně s ním ještě jeden závodník, ale nedokázali Lutsenka dohnat a vrátili se zpět do pelotonu.

Lutsenko dorazil vítězně do cíle, z pelotonu si pro druhé místo nastoupil Mauro Finetto. Boj v balíku o třetí místo vyhrál Maikin před Kononenkem.

Na startu byl i Vincenzo Nibali, pro nějž to byl teprve druhý start od pádu na OH v Riu a zlomeninách obou klíčních kostí. Vítěz Gira dokončil závod jako sedmnáctý.