Poslední monument sezóny vyhrál Esteban Cháves

nabor

Spurt tříčlenné skupiny vyhrál Esteban Cháves. Pro tým Orica je to tak již druhé monumentální vítězství sezóny.

Závod Kolem Lombardie byl hektický od začátku až do konce. Mnoho favoritů se vůbec neprosadilo.

Únik dne vytvořili Damiano Caruso, Stefan Denifl, Mickäel Chérel a Rudy Molard. Tato skupina se po několika stoupáních roztrhala a osamocené jezdce postupně dojel peloton, ve kterém bylo méně než 40 závodníků. Skupina se i nadále dělila a nakonec zde zbylo jen několik jezdců, kteří měli bojovat o vítězství. Byli zde například Alejandro Valverde, Esteban Cháves, Rigoberto Uran, Diego Rosa, Fabio Aru, Robert Gesink, Romain Bardet, Warren Barguil nebo Pierre Latour. Stále však zbývalo padesát kilometrů do cíle.

Klíčový okamžik závodu vyprovokoval Cháves. Ten asi 35 kilometrů před cílem nastoupil a za ním se vydal Uran s Bardetem. Překvapivě se k nim později nedotáhl Fabio Aru, ale jiný jezdec Astany Diego Rosa.

Tato čtveřice velmi dobře spolupracovala a zanedlouho měla náskok přes půl minuty. Stíhací skupinu táhl především Giovanni Visconti, ale deset kilometrů před cílem ztrácela již přes jednu minutu.

Na posledním krátkém a prudkém stoupání nastoupil nejprve Rosa a následoval Bardet. Cháves s Uranem si však tento útok pokryli. Vzápětí zaútočil právě Cháves, následovaný Uranem, který usiloval o své první vítězství v letošní sezóně. Bardet již nebyl schopoen reagovat. Nikoliv tak Rosa. Ten se vrátil a tato trojice měla spurtovat o výhru na klasice padajícího listí.

Těsně před poslední zatáčkou asi 400 metrů před cílem vyrazil Rosa. Ke spurtu nasadil i Uran, ale tomu již nezbývaly síly. Na poslední chvíli se ale přes Rosu přehnal Cháves a získal tak další cenný triumf.