Dva matadoři pelotonu se na Lombardii rozloučili s kariérou

nabor

Trek – Segafredo musí ze své soupisky odepsat dva jezdce, kteří na Lombardii ukončili svoji profesionální kariéru. Jsou jimi Ryder Hesjedal a Fränk Schleck.

Ryder Hesjedal (35 let)

Ryder Hesjedal

Nejúspěšnější kanadský cyklista za svou bohatou kariéru vyhrál jen čtyřikrát, ale pravidelně se umisťoval na čele.

Kariéru začal v roce 2002 v týmu Rabobank Continental Team. Poté ho na dva roky zlákal US Postal. Poté se přesunul na sezónu do Phonaku, kde na sebe upozornil 4. místem na Kolem Katalánska. Následující rok přešel k sestavě Health Net Presented By Maxxis (dnes UnitedHealthcare). Od sezóny 2008 spojil svoji kariéru na dlouhé roky s Garminem a v jejich barvách posbíral největší úspěchy. V roce 2009 etapa na Vueltě, další sezónu etapa na Amgen Tour of California, druhý na Amstelu, třetí na GP de Montreál a pátý na Tour de France. Největší průlom zaznamenal v roce 2012, kdy velmi těsně díky časovce porazil Joaquima Rodrígueze na Giru a získal tak své prvenství na Grand Tour. Následující rok byl znovu třetí v Montrealu. Poslední výhra se datuje na Vueltu 2014. Loni k tomu přidal 5. místo na Giru celkově. Letos se usadil do Treku, ale bohužel nedokázal prorazit a navázat na roky předchozí.

Poslední závod své kariéry – Kolem Lombardie nedokončil.

Fränk Schleck (36 let)

Schleck

Poté co v roce 2014 zmizelo z pelotonu jméno Andyho Schlecka, byl Fränk jediným zástupcem rodu v pelotonu, ale to je už nyní také minulostí.

Svoji kariéru začal jako stážista ve Festině (2001), odtud se stěhoval do týmu CSC, kde vydržel do roku 2010. Na zbytek kariéry se dostal do Treku.

První výhru zaznamenal na Amstelu 2006. Ve stejný rok se radoval i na Tour de France. V dalším roce vyhrál etapu na Švýcarsku a klasiku Giro dell´Emilia. Rok 2009 mu přinesl vítěznou etapu na Tour of Luxembourg a také celkové pořadí a navíc etapa na Tour. Rok 2010 mu přinesl další etapu v Lucembursku, také etapu ve Švýcarsku a celková výhra. Rok 2011 znamenal etapové a celkové vítězství na Critérium International, také se stal mistrem Lucemburska a byl celkově třetí na Tour de France. Poté se musel vypořádat se stopkou za doping (2012 – 2013). V dalším roce se stal mistrem Lucemburska a svá vítězství dovršil na loňské Vueltě.

Letos také neprorazil, ale narozdíl od Hesjedala Lombardii dokončil na 29. místě.

Tyto dva velikány už příští rok na silnici neuvidíme.