Lugo uvidí nejspíš hromadný spurt

nabor

V páté etapě Vuelty se bude dojíždět na městském okruhu. Sprinteři by jej měli zvládnout, ale musejí se připravit i na útoky.

Profil 5. etapy VueltyZávod čeká další horký den, který začne u pobřeží Kantabrijského moře, ve Viveiro. 171,3 km dlouhá pouť pátou etapou zprvu povede při moři na východ, posléze trasa u Ribadeiské zátoky prudce zatáčí k jihozápadu a tímto směrem se pojede až do Luga, v němž peloton pojede 24,5 kilometrů dlouhý okruh. Jeho nejzáludnější místo přichází 2,5 km od pásky s půlkilometrovým stoupáním do 8 %. Poslední stovky metrů stoupají rovněž, ale jen mírně.

Lugo je centrem stejnojmenné galicijské provincie, v níž se budou závodníci pohybovat celý den. Jedná se o jediné město na světě s kompletně zachovalými římskými hradbami. Ty byly zbudovány ve 3. století a těší se ochraně UNESCO. Jméno města však pochází ještě z keltských časů a odkazuje k bohu světla Lughovi.

Mezi největší favority v předpokládaném spurtu patří Meersman, Bonifazio, Magnus Cort Nielsen a Arndt. Sekundovat jim budou Van der Sande, Sbaragli, Drucker či Schwarzmann.

Agresivnějšího pojetí se můžeme dočkat u Gilberta, Kwiatkowského nebo třeba Adama Hansena. Vuelta je vcelku otevřená překvapením a pokud dojde v závěrečných kilometrech k silnému ataku, mohl by uspět.

Čas pro odesílání tipů do facebookové soutěže dnes vyprší ve 13:10. Přenosy od 15:00, dojezd po půl šesté.