Calmejane slaví na Vueltě životní úspěch, do červeného jde Atapuma

nabor

Již druhý den po sobě zvítězili na Vueltě Francouzi, dnes to byl Lilian Calmejane (Direct Energie), který stejně jako včera Geniez vyhrál z úniku. Druhý dojel Kolumbijec Darwin Atapuma (BMC), to ho ale nemusí vůbec trápit, protože se posunul do celkového vedení. Třetí dojel Ben King (Cannondale-Drapac).

Vytvoření úniku dnes trvalo obzvláště dlouho až po více než 50 kilometrech. A objevilo se v něm hned 21 jezdců Atapuma (BMC), Zeits (Astana), Arndt (Giant Alpecin), De Gendt (Lotto-Soudal), Štybar (Etixx-QuickStep), King (Cannondale-Drapac), Rolland (Cannondale-Drapac), Haas (Dimension Data), Kudus (Dimension Data), Warbasse (IAM Cycling), Wyss (IAM Cycling), Grmay (Lampre Merida), Rossetto (Cofidis), Benedetti (Bora Argon 18), Thwaites (Bora Argon 18), Madrazo (Caja Rural), Roson (Caja Rural), Calmejane (Direct Energie), Haga (Giant-Alpecin), Domont (AG2R La Mondiale) a Battaglin (LottoNL-Jumbo).

O tempo pelotonu se staral především Movistar s lídrem závodu Rubenem Fernándezem, Nairem Quintanou či Alejandrem Valverdem a uprchlíky držel velmi zkrátka. Po většinu dne se náskok držel okolo 3 až 4 minut. Pod závěrečným kopcem měl únik k dobru pouze 4 minuty a nevypadalo to s jejich šancemi příliš nadějně.

Jako první se vydal 15 kilometrů před cílem dopředu Axel Domont (AG2R), byl to jeho již několikátý nástup dne, ale první který byl úspěšný. Až po 7 kilometrech ho hlavní část úniku dojela a krátce poté nechala za sebou. Ihned zkusil své štěstí Lilian Calmejane, za nímž se vydal Pierre Rolland (Direct Energie). Ten ho ale nebyl schopen dojet.

Rollanda poté dojeli Zeits s Atapumou a společně se vydali za Calmejanem. Ten měl ale životní formu a vítězství si vzít nenechal. V cíli byl o 15 vteřin před druhým Atapumou a třetím Rollandem. Čtvrtý byl o další 4 vteřin zpátky Andrey Zeits.

Movistar mezitím i nadále udával tempo na čele pelotonu, které ale bylo natolik rychlé, že jejich vlastní lídr závodu Fernández odpadl. Naopak ostatní favorité na celkové pořadí včetně Frooma, Quintany, Chávese, Contadora, Meintjese či Talanskyho se ve skupině udrželi bez větších problémů.

A tak nakonec jediný kdo něco získal byl Darwin Atapuma. V celkovém pořadí má nyní na Frooma 33 vteřin a na Contadora dokonce 1:53, což z něj dělá vážného kandidáta na první pětku. Kvalitu na to určitě má, jestli to promění v hmatatelný výsledek, uvidíme v dalších dnech.

Pořadí 4. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 4:05:19
2 Darwin Atapuma (Kol) BMC Racing Team 0:00:15
3 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac Pro Cycling Team
4 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:19
5 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:00:23
6 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
7 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac Pro Cycling Team 0:00:33
8 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:00:37
9 Jaime Roson (Špa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:40
10 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:00:42

 

Průběžné pořadí po 4. etapě

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Darwin Atapuma (Kol) BMC Racing Team 13:23:10
2 Alejandro Valverde Belmonte (Špa) Movistar 0:00:29
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:33
4 Johan Esteban Chaves Rubio (Kol) Orica-BikeExchange 0:00:39
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Kol) Movistar
6 Samuel Sánchez Gonzalez (Špa) BMC Racing Team 0:01:09
7 Daniel Moreno Fernandez (Špa) Movistar 0:01:11
8 Leopold König (Cze) Team Sky 0:01:13
9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:15
10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx-Quick-Step 0:01:23