Druhá šance pro ty, jež včera zastavil pád

nabor

Pokud se o vítězství v šesté etapě Vuelty utká peloton, bude řádně prosetý. Její závěr je charakterem podobný včerejšku, ale obtížností o úroveň výše.

Profil 6. etapy Vuelty 2016Vedra gradují, pocitová teplota stoupá na čtyřicítku. Někteří cyklisté asi budou mít ve startovním městě Monforte de Lemos chuť spíše skočit do místní říčky Cabe než závodit, namísto toho si však v dnešní 163,2 km dlouhé etapě dají řádně do těla. Zejména v její druhé polovině, do níž po řadě kliček vyrazí na 86,6. kilometru opět z Monforte.

Dojezd 6. etapy Vuelty 2016Krátce poté přijde neklasifikované stoupání, 58,2 km od cíle začne výšlap druhé kategorie Alto Alenza (10,9 km, 5,1 %) a hned po sjezdu další táhlý neohodnocený kopec. 5,5 kilometru před finišem v Luíntře začíná úsek 2,5 km do 5 %. Závěrečná devítistovka etapy míří zhruba do 3 % a obsahuje prudkou zatáčku.

Rozhodující kilometry etapy se vinou vinnou krajinou Ribeira Sacra, v níž najdeme i cílovou ves. S pěstováním vína v regionu začali už Římané. Dnes se tu vyrábí červené víno Mencía a bílá vína Albariño a Godello.

Osud dnešní etapy je poměrně otevřený. Peloton si může odpočinout a nechat jet uprchlíky. Může uspět útok z pelotonu. A stejně tak může dojít na redukovaný spurt.

Gilbert, Gonçalves, Felline, Battaglin či Štybar určitě patří k jménům, která větří šanci. Realistickou příležitost uspět má však ne méně než 50 jezdců.

13:36 je onen čas, kdy se dnes uzavřou brány pro tipování na našem Facebooku. Ani tentokrát se nespletete, zapnete-li televizi o třetí, popřípadě po uvaření čaje, pakliže chcete vidět jen rozhodující kilometry.