Loňský objev Zakarin vyhrál 6. etapu Paříž – Nice. Geraint Thomas se dostal do čela závodu


Ilnur Zakarin (Katusha) dokázal v dnešním horském dojezdu překonat Gerainta Thomase, Alberta Contadora a obhájce prvenství Richieho Porta. Micahel Mathhews odpadl daleko před cílem a do žlutého se oblékl Thomas.Únik vytvořila skupina sedmi jezdců Tsgabu Grmay (Lampre-Merida), Cyril Gautier (Direct Energie), Niki Terpstra (Etixx-Quick Step), Gregory Rast (Trek-Segafredo), Antoine Duchesne (Direct Energie), Florian Vachon (Fortuneo–Vital Concept) a Evaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence KTM). Jejich maximem byl náskok 2:25. Za nimi se ještě vydal Andrew Talansky (Cannondale), ale neúspěšně.

Talansky pak v průběhu etapy odstoupil kvůli zranění zápěstí.

Peloton se dělil a Michael Matthews se nedržel v čelní skupině. Virtuálně vedl Tom Dumoulin. 7 kilometrů před cílem zaútočil Alberto Contador. Za Contadorem vyrazili Zakarin, Thomas, Porte a Henao. Tom Dumoulin se držel ve stíhací skupině s Ruiem Costou nebo Adamem Yatesem.

Čelní skupina pokračovala dál až na metu 3 500 metrů od cíle. Zde zaútočil Richie Porte. Ale ani jeho pokus nebyl úspěšný. Ze stíhací skupiny vyrazil Simon Yates a zdálo se, že se připojí k čelu závodu a také se připojil. Odpáral ho další nástup Richieho Porta 1 kilometr před cílem. Australan si nevěřil na hromadný dojezd a zaútočil znovu. Opět se stejným výsledkem. 500 metrů před cílem to vyzkoušel Alberto Contador. Thomas jeho pokus kryl. Brit ihned šlápl do pedálů a svou silou utrhl Porta i Contadora. Zakarin se ho držel jako klíště a v cílovém dojezdu tak mohl předjet Gerainta Thomase a oslavit etapové prvenství.

Top 10 etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Ilnur Zakarin Katusha 4:45:11
2. Geraint Thomas Sky ,,
3. Alberto Contador Tinkoff + 0:01
4. Richie Porte BMC + 0:07
5. Sergio Luis Henao Sky + 0:10
6. Simon Yates Orica-GreenEDGE + 0:20
7. Rui Costa Lampre – Merida + 0:31
8. Romain Bardet AG2R ,,
9. Ion Izagirre Movistar ,,
10. Tony Gallopin Lotto Soudal ,,

Top 10 celkového pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Geraint Thomas Sky 24:10:26
2. Alberto Contador Tinkoff + 0:15
3. Ilnur Zakarin Katusha + 0:20
4. Richie Porte BMC + 0:21
5. Tom Dumoulin Giant – Alpecin + 0:32
6. Ion Izagirre Movistar + 0:37
7. Sergio Luis Henao Sky + 0:39
8. Simon Yates Orica-GreenEDGE + 0:44
9. Tony Gallopin Lotto Soudal + 0:51
10. Romain Bardet AG2R + 1:00