Steven Cummings vyhrál sólo útokem 4. etapu Tirrena-Adriatica, Štybar dál vede.

nabor

Brit Steven Cummings z Dimension Data vyhrál divoký závěr 4. etapy Tirrena-Adriatica. Druhý dojel Salvatore Puccio z týmu Sky a třetí dojel týmový parťák Cummingse Nathael Berhane.

aktualizace: 5. etapa Tirrena-Adriatica se nejede! Byla zrušena kvůli očekávanému sněžení. Zdeněk Štybar má tak šanci na celkovou výhru!

Čtvrtá etapa byla nejdelší etapou závodu Tirrena-Adriatica. Vedla z Montalto di Castro do Foligno v délce 216 kilometrů. Jezdci strávili v sedle přes 6 hodin. Po 4 hodinách jízdy byl jejich průměr pouze 34 km/h a to díky silnému protivětru. Na trase se nacházeli čtyři horské prémie. Poslední tři byly v rychlém sledu po sobě pár kilometrů před cílem. První se jelo na prémii Montefalco. Stoupání, které se jelo dvakrát, ale pokaždé z jiné strany. Toto stoupání dosahovalo maximálního sklonu 18%. Druhá prémie byla na kopci Trevi.

Rozhodující útok se, ale zrodil až po posledním stoupání na Montefalco. Na tom sice atakoval domácí Ulissi, ale byl dostižen. Po sjezdu 10 kilometrů před cílem začal opakovaně útočit Puccio s Montagutim z AG2R a pokaždé se k nim přimotal Cummings, který v tu chvíli jel na Hagena, který měl dobrou šanci na výhru. Když se i přes nestřídání Cummingse dostala skupina Puccia a Montagutiho dost daleko, tak zaútočil Moreno a Bakelans. Ty okamžitě dostihl Berhane z Dimension Data. Když byli uprchlíci dostiženi, tak zaútočil Cummings a dojel si pro vítězství.Sprint skupiny za uprchlíky vyhrál Peter Sagan.

V úniku dne byl Cesare Benedetti (Bora-Argon 18), Manuel Bongiorno (Bardiani–CSF), Valerio Conti (Lampre-Merida) a Ricardo Vilela (Caja Rural). Ti si vypracovali maximální náskok 5 minut. Na prvním výjezdu na Montefalco zaútočil Conti a dojel si pro vítězství na prémii. Krátce poté byli všichni dostiženi.

Zdeněk Štybar se skvěle držel v popředí pelotonu. Ve sprintu skupiny si dojel pro 10. místo a celkově stále drží vedení. Ale očekává se, že v další etapě o vedení přijde. Na pořadu je totiž etapa s horským dojezdem. V zítřejší etapě má šanci Roman Kreuziger, který i přes pád v jedné ze zatáček dojel do první skupiny a posunul se na 10. místo celkově. V etapě dojel 39. Jan Bárta dojel na 71. místě.