Letošní Paříž-Nice je minulostí. Ovládl ji Betancur

nabor

Letošní ročník Paříž-Nice se stal exhibicí dvou mužů. Carlose Betancura z AG2R, který nakonec tento závod v celku s přehledem vyhrál a Toma-Jelte Slagtera z Garminu, kteří vyhráli po dvou etapách. Ve zbývajících třech je doplnili Nacer Bouhani, který vezl dvě etapy trikot vedoucího jezdce, Moreno Hofland, John Degenkolb a poslední etapa se stala kořistí Artura Vichota.

V poslední etapě měl dlouhou dobu šanci i skvělý Frank Schleck, který ke konci etapy několikrát zaútočil. Ono by se mu to bylo možná i podařilo, kdyby se k němu nepřipojil Simon Spilak, který byl nebezpečný pro některé jezdce na celkovém pořadí. Nakonec dojel na osmém místě.

Smolař Graint Thomas

Největší smolař tohoto ročníku byl bezesporu Graint Thomas, který dlouhou dobu bojoval o celkové prvenství, ale v 7. etapě spadl a přišel o tuto šanci. Letošní ročník byl zajímavý i z pohledu českého fanouška. Dlouhou dobu bojoval o pódiové umístění i Zdeněk Štybar, ale ten v poslední etapě ztratil minutu a přišel o třetí příčku. Nakonec dojel na krásném 15. místě.

V tomto závodě se utkaly prvotřídní závodníci, kteří ukázali co v nich je. Nejlepší ze všech byl nakonec Carlos Betancur, který v letošní sezóně šilhá po bílém trikotu na Tour de France.

A kdo byl pro Vás nejlepší jezdec tohoto ročníku? Napište nám do komentářů nebo se s námi podělte o vaše další dojmy na našem fóru.