Alberto Contador vítězí ve 4. etapě Tirrena-Adriatica

nabor

Ve včerejší nejdelší a zároveň královské etapě Tirrena-Adriatica suveréně vyhrál Alberto Contador z týmu Tinkoff-Saxo.

Již krátce po začátku etapy se dopředu vydala čtyřčlenná skupina, ze které nejdříve odpadl rus Maxim Belkov a po pádu také Lloyd Mondory z AG2R. Zbylé jezdce, Alekseye Lutsenka z Astany a Matthiase Brandla z IAM, dojel peloton.

Rozhodující útoky se událi na cílovém 14 kilometrů dlouhém stoupání s až 10% sekcemi. Jako první zde nastoupil Stefano Pirazzi z Bardiani. Chvíli po něm Beńat Intxausti z Movistaru a nakonec všechny dojel a předčil Roman Kreuziger. Nyní začalo dokonalé taktické představení týmu Tinkoff-Saxo, který měl od této chvíle velkou převahu. Roman si chvílemi držel i 28 sekundový náskok.

Po ataku nejsilnějších počkal na Alberta Contadora a spolu s ním to pořádně rozjel  a snažil se rozdrobit skupinu a sjížděl útoky ostatních jezdců. Poté pár set metrů před cílem Alberto Contador drtivě nastoupil v prudkém stoupání a ujel dokonce i Nairu Quintanovi. Toto Contadorovo vítězství znamená, že s ním musíme znovu počítat.

Roman dojel na nádherném 4. místě za Danielem Morenem z Katuše a před Richiem Portem, který se bohužel ze zdravotních důvodů nebude nadále závodit na letošním Tirrenu-Adriaticu. Celkové vedení si o pár vteřin udržel Michal Kwiatkowský před Albertem Contadorem.

Roman Kreuziger je celkově na 6. místě se 39 sekundovou ztrátou. Roman se po dnešní etapě vyjádřil takto:

 „Ta etapa dopadla přesně podle našeho taktického plánu. V závěru jsme se dohodli s Albertem, že bude lepší, abych odskočil a udělal těžší závod tam vzadu, což se podařilo. Najednou se přestalo taktizovat a skupina za mnou začala jet“.

 Dále svůj výkon popisoval: 

„Trošku jsem zvolnil, kdyby ještě bylo potřeba v tom závěru tahat pro Alberta. Díky tomu, že vyhrál, získal bonifikaci a stáhl náskok Kwiatkowského. On je hodně silný soupeř, ale my jsme vyhlásili, že chceme Tirreno s Albertem vyhrát a děláme pro to všechno. Každá vteřina se počítá. Zítra je dojezd na stěnu, pak nás ještě čeká časovka a myslím, že rozdíly mezi nejlepšími budou minimální. Bojujeme dál,“