Kwiatkowski po prologu do čela

nabor

Prokletí duhového dresu? Možná platí. Michal Kwiatkowski si připsal první výhru po triumfu na MS, ovšem v časovce, v níž je „prokletým“ Bradley Wiggins. Polák jen o desetiny vteřiny vede Paris – Nice před Rohanem Dennisem.

Rovinatý profil jen 6,7 km dlouhého prologu Paris – Nice 2015 obsahoval pouze jednu krátkou stoupavou pasáž a při silném obsazení mělo jít o střet elitních mužů řemesla Dennise, Kwiatkowského, Wigginse a Martina.

Jako první ze jmenovaných se už ve 14:29 vydal proti času Rohan Dennis. Australanův úžasný rok (vítězství na Tour Down Under, rekord v hodinovce) měl pokračovat dalším splněným cílem a čas 7:40 na to rozhodně dával naději.

Jako druhý top favorit se na trať vrhl Tony Martin – hodinu po Australanovi. V cíli byla jeho ztráta mnohem menší, přesto význámná: sedm sekund. To znamenalo provizorně druhé místo.

Pak vyjel Polák Kwiatkowski. A takřka zkopíroval výkon Rohana Dennise! Pouhých 31 setin nakonec rozhodlo a poslalo jezdce Etixxu do čela.

Největším ohrožením ze zbylých jezdců byl poté Bradley Wiggins, Brit však už dříve dával najevo, že na prokletí dresu sice nevěří, ale na druhou stranu jsou pro něj hlavní klasiky. Proto nepřekvapí, že ztratil 15 vteřin a nevešel se ani do desítky.

Pódium se už neměnilo a tak zůstali na top příčkách seřazeni Kwiatkowski, Dennis a Martin.

Skvěle si vedli všichni tři hlavní uchazeči o výhru v celkovém pořadí, když Porteho, Van Garderena a Keldermana dělily jen vteřiny na začátku druhé desítky.

Pořadí prologu Paříž – Nice a celkové průběžné pořadí

P. Jméno Tým Čas
1 Michal kwiatkowski Etixx 7:40
2 Rohan Dennis BMC 0
3 Tony Martin Etixx 7
4 L.-L. Sanchez 10
5 Lars Boom Astana 10
6 John Degenkolb Giant 10
7 Sylvain Chavanel IAM 10
8 Michael Matthews Orica 12
9 Tom Dumoulin Giant 13
10 Geraint Thomas Sky 14