Michal Kwiatkowski králem dvou moří, poslední etapu vyhrál Dennis

Rohan Dennis (BMC Racing) zvítězil v závěrečné 10 kilometrové časovce na Tirreno-Adriatico. Trať v San Benedetto del Tronto zvládl o 4 vteřiny rychleji než druhý Jos Van Emden (LottoNl-Jumbo). O další 4 vteřiny zaostal Jonathan Castroviejo (Team Sky). Lídr závodu Michał Kwiatkowski (Team Sky) dojel v etapě 12. a celkově zvítězil o 24 vteřin před Damianem Carusem (BMC Racing).

V horkém křesle dlouho seděl irský šampion v časovce Ryan Mullen (Trek-Segafredo). Z čela ho sesadil až jeho spolujezdec Mads Pedersen, který je naopak dánským mistrem v hromadném závodě. Poté už do cíle přijel Rohan Dennis a s časem 11:14 nechal všechny za sebou. Australan potvrdil svou skvělou formu, se kterou hodlá vyrazit na Giro d´Italia, kde bude společně s Tejayem Van Garderenem lídrem BMC. Americký tým tak úspěšně uzavřel velmi dobrý týden, ve kterém zvítězili v úvodní týmové časovce a Damiano Caruso nakonec stál po skvělých výkonech na pódiu společně s Kwiatkowskim a Thomasem.

Michał Kwiatkowski vstupoval do závěrečné etapy jako mírný favorit. Před Carusem měl náskok 3 vteřin a obecně platí za lepšího časovkáře. Před startem byl údajně trochu nervózní kvůli dešti, ale nakonec vše zvládl na výbornou. Dojel dvanáctý se ztrátou pouhých 19 vteřin, jen o setiny zaostal za Chrisem Froomem a o jednu příčku porazil Gerainta Thomase. Bývalý mistr světa opět potvrdil jak nesmírně všestranným cyklistou je. Dokáže vyhrávat jednodenní klasiky, týdenní závody i dojezdy na kopec a stejně tak je skvělým časovkářem. V posledních letech je navíc solidním sprinterem. Například ve druhé etapě dojel ve spurtu čtvrtý a porazil třeba Gaviriu nebo Ewana. Nebo vzpomeňme na loňské Milano-San Remo, kde navzdory veškeré logice ve spurtu předčil Petera Sagana. Polák se tak katapultoval do role hlavního favorita na první monument v roce, který startuje v sobotu v Miláně.