Kittel vítězem 6. etapy Tirrena, Štybar v cíli jako pátý!

nabor

Marcel Kittel (Katusha-Alpecin) ovládl hromadný dojezd šesté etapy závodu Tirreno-Adriatico. Druhý dojel, po skvělé jízdě v závěrečných kilometrech, Peter Sagan (Bora-hansgrohe) a třetí Maxi Richéze (Quick-Step Floors). Jeho týmový kolega a jediný Čech ve startovním poli – Zdeněk Štybar dnes dospurtoval na 5. pozici. Michal Kwiatkowski (Sky) udržel celkové vedení.

Hned v úvodních kilometrech etapy se oddělila čtveřice Marcus Burghardt (Bora-hansgrohe), Krists Neilands (Israel Cycling Academy), Jacopo Mosca (Wilier-Selle Italia) a Artem Nych (Gazprom-Rusvelo). Jejich maximální náskok se vyšplhal ke 3 a půl minutám.

Ve druhé polovině etapy se svých spolubojovníků zbavil mistr Německa Burghardt a vypracoval si náskok čtyř minut. Především týmy LottoNL-Jumbo a Katusha-Alpecin pracovaly na čele a postupně Burghardta stahovaly.

Na spurterské prémii asi 26 kilometrů před cílem už byl na čele pouze Burghardt a v pelotonu se rozjel boj o celkové pořadí, jelikož ve hře byly bonifikace. Michal Kwiatkowsi zaútočil na dvě vteřiny, ale tým BMC s ním poslal Grega Van Avermaeta a Patricka Bevina, tedy své dva nejrychlejší jezdce na tomto závodě. Oba pak Kwiatkowskimu bonus vybrali a udrželi svého lídra, Damiana Carusa, na rozdíl třech sekund od Kwiatkowskiho.

19 kilometrů před cílem byl Burghardt dostižen a na čele pracovalo trio Quick-Stepu Jungels, Gilbert a Štybar pro Fernanda Gaviriu.

Ovšem 8 kilometrů před cílem přišel kontakt mezi Gaviriou a Saganem, který skončil velkým pádem v pelotonu. Ten postihl například i Romaina Bardeta (AG2R). Sám Gaviria zůstal také na zemi. Mistr světa situaci ustál v sedle, ale musel se do pelotonu vracet pouze za pomoci Vincenza Nibaliho (Bahrain-Merida), kterého tento pád také postihl.

Nakonec se oba do hlavního pole vrátili a Peter Sagan se probil až na čelo, kde si vybral zadní kolo Marcela Kittela. Z první pozice začal spurtovat Štybar pro Richézeho. Argentince brzy přeskočili Kittel i Sagan a utkali se o výhru. Větší rychlost měl Němec a připsal si druhou výhru na letošním Tirrenu.

Na Richézeho zbylo 3. místo, před Sachou Modolem (EF-Education First) a Zdeňkem Štybarem. Leopold König do dnešní etapy nenastoupil.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Marcel Kittel Katusha-Alpecin 3:49:54
2. Peter Sagan Bora-hansgrohe ,,
3. Maxmiliano Richéze Quick-Step Floors ,,
4. Sacha Modolo EF Education First-Drapac ,,
5. Zdeněk Štybar Quick-Step Floors ,,
6. Jens Debusschere Lotto Soudal ,,
7. Marco Canola Nippo-Vini Fantini ,,
8. Simone Consonni UAE Team Emirates ,,
9. Eduard-Michael Grosu Nippo-Vini Fantini ,,
10. Rick Zabel Katusha-Alpecin ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Michal Kwiatkowski Sky 25:21:22
2. Damiano Caruso BMC + 0:03
3. Mikel Landa Movistar + 0:23
4. Geraint Thomas Sky + 0:29
5. Rigoberto Uran EF Education First-Drapac + 0:34
6. Adam Yates Mitchelton-Scott + 0:36
7. Davide Formolo Bora-hansgrohe + 0:37
8. Tiesj Benoot Lotto Soudal + 0:39
9. George Bennett LottoNL-Jumbo + 0:41
10. Jaime Roson Movistar + 0:47