Královskou etapu v Romandii pro sebe urvala Bora! Higuita před Vlasovem

nabor

Kolumbijský šampion Sergio Higuita (Bora-hansgrohe) přespurtoval v královské etapě Kolem Romandie svého týmového kolegu Aleksandra Vlasova. Pro třetí místo si dojel Juan Ayuso (UAE Team Emirates). Lídrem závodu zůstává Rohan Dennis (Jumbo-Visma).

Čtvrtá a předposlední etapa závodu Kolem Romandie byla zároveň královskou. Po startu v Aigle se zamířilo do hor a cíl obstaralo městečko Zinal se stoupáním Val d’Anniviers. To bylo sice rozděleno postupně na tři části, ale dohromady tvořilo téměř třicet kilometrů výstupu.

Po startu se odpoutalo dvanáct závodníků, kteří vytvořili denní únik. Byli zde Ivo Oliveira (UAE Tema Emirates), Quinten Hermnas (Intermarché-Wanty-Gobert), Ion Izagirre (Cofidis), James Knox (Quick Step-Alpha Vinyl), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), Toms Skujinš (Trek-Segafredo), Óscar Rodríguez (Movistar), Marco Brenner (DSM), Raúl García (Equipo Kern Pharma), Nils Brun, Filippo Colombo a Yannis Voisard (všichni reprezentace Švýcarska).

V polovině etapy, na stoupání Saint-Luc, na čele zůstávala šestice Brun, Izagirre, Knox, Vanhoucke, Skujinš a Rodríguez. Ta si držela solidní náskok tří a půl minuty na hlavní pole.  V závěrečném stoupání se tato skupina rozpadla a i peloton se nebezpečně blížil.

Ve chvíli, kdy byli pohlceni i Izagirre s Rodríguezem, vyrazil další jezdec Movistaru Diego Einer Rubio. Za ním tempo udávalo Jumbo-Visma, zatímco z hlavního pole postupně odpadali někteří favoriti, včetně Gerainta Thomase (INEOS Grenadiers).

Stoupání ale žádnou další akci nepřineslo. Až v posledním kilometru se na chvíli zvedl Luke Plapp (INEOS Grenadiers) a 300 metrů před cílem přivezl celou skupinu k Rubiovi. Do spurtu jako první vyrazili jezdci Bory a byli to oni, kdo sebral první dvě místa – Sergio Higuita před Aleksandrem Vlasovem. Třetí byl na pásce těsně Juan Ayuso.

Tour de Romandie (2.UWT)

Stage 4  »  Aigle › Zinal (Val d’Anniviers)

Zdroj obrázku: AFP (2022)

1 komentář

Comments are closed.