Spurt zredukovaného pelotonu ve třetí etapě v Romandii pro Patricka Bevina


Závod Kolem Romandie přinesl spurt zredukované skupiny, ve kterém si nejlépe poradil Patrick Bevin (Israel-Premier Tech). Druhý skončil včerejší vítěz Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) a třetí lídr závodu Rohan Dennis (Jumbo-Visma).

Třetí etapa na závodě Kolem Romandie vrátila jezdce do kopců. 165 kilometrů dlouhá etapa se startem i cílem ve Valbroye byla celý den nahoru a dolů. Stoupání ale nebyla dlouhá a i prudké sklony byly spíše menšinovou záležitostí. Proto byl scénář etapy velmi nečitelný a těžko předvídatelný.

Po startu se odpojila silná trojice Krists Neilands (Israel-Premier Tech), Rémi Cavagna (Quick Step-Alpha Vinyl) a Nans Peters (AG2R Citroën). Skupina spolupracovala, ale před předposledním stoupáním dne Dompierre navýšil tempo INEOS a naděje úniku zhasla.

Závěrečné stoupání Sédeilles přineslo několik nástupů, ale žádný z nich neslavil úspěch a finišovalo se ve spurtu zredukované skupiny. Ten se pokusil narušit svým útokem Rein Taaramäe (Intermarché-Wanty-Gobert). Neuspěl a stejně dopadl v posledním kilometru i Mauro Schmidt (Quick Step-Alpha Vinyl).

Následoval další nečitelný spurt do krátké cílové rovinky po pravotočivé zatáčce. Z ní si nejlépe vyjel Patrick Bevin a potvrdil skvělou formu v těchto dnech a dojel si pro vítězství před Ethanem Hayterem a Rohanem Dennisem, který zůstává lídrem závodu.

Tour de Romandie (2.UWT)

Stage 3  »  Valbroye › Valbroye

Zdroj obrázku: EPA (2022)