nabor

Aleksandr Vlasov (Bora-hansgrohe) nadále potvrzuje, že má letos vynikající formu. Nejen že vyhrál závěrečnou časovku na závodě Kolem Romandie, ale ovládl i celkové pořadí. V etapě skončil druhý Simon Geschke (Cofidis) a třetí Gino Mäder (Bahrain-Victorious), kteří Vlasova v obráceném pořadí doplnili i v celkovém pořadí.

Organizátoři si na závěr letošního ročníku Kolem Romandie připravili krátkou časovku na 15,8 kilometru. Více jak polovina trasy z Aigle do Villars ale stoupala (10,2 kilometru a 8% v průměru), a proto závodníci volili spíše silniční kola než časovkářské speciály.

Jako první na trať vyrazil Alexander Cataford (Israel-Premier Tech), ale ještě na trase byl předjet několika závodníky. Prvním v cíli byl Dán Johan Price-Pejtersen (Bahrain-Victorious), který stanovil čas 39:10. Brzy byl ale překonán několika závodníky. První favorit v cíli byl Rémi Cavagna (Quick Step-Alpha Vinyl) s časem 36:29.

Francouze o minutu a vteřinu vylepšil Španěl Ion Izagirre (Cofidis). Ani jeho čas nebyl vítězný, protože do cíle přijížděli jezdci na celkové pořadí, kteří ještě zrychlovali.

Nejlepší nakonec byl Aleksandr Vlasov, který časovku zvládl za 33:40, o 31 vteřin rychleji než druhý Simon Geschke a o 36 vteřin lépe než třetí Gino Mäder. Naopak dosavadní lídr závodu Rohan Dennis (Jumbo-Visma) poslední zkoušku nezvládl a v cíli u jeho jména svítila ztráta 2:12, která ho poslala dolů výsledkovou listinou.

6. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku: Getty Images (2022)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.