nabor

Německý šampion Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe) triumfoval na domácí klasice Eschborn-Frankfurt. V dojezdu přespurtoval Johna Degenkolba (Trek-Segafredo) a čtyřnásobného šampióna a obhájce vítězství Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates). Josef Černý (CCC) dnes skončil na velmi pěkném 13. místě.

Únik se vytvořil krátce po startu a dostalo se do něj 7 jezdců Casper Pedersen (Sunweb), Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia), Evgeny Shalunov (Gazprom-RusVelo), Dimitri Peyskens (Wallonie-Bruxelles), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert), Mathias Van Gompel (Sport Vlaanderen-Baloise) a Artyom Zakharov (Astana).

Když zbývalo 100 kilometrů do cíle, začalo se složení jezdců na čele obměňovat. Z původního úniku zůstali jen Shalunov a Peyskens, ke kterým se přidali Matěj Mohorič (Bahrain-Merida), Kristian Sbaragli (Israel Cycling Academy), Davide Ballerini (Astana), Geoffrey Soupe (Cofidis) a François Birdard (AG2R).

Tato silná skupina bojovala dlouho a vytrvale a ještě na závěrečný, 6,5 kilometru dlouhý, okruh vjížděla s drobným náskokem. Jenže 5 kilometrů před cílem je peloton, vedený týmem Bora, pohltil.

Výbornou pozici připravil pro Johna Degenkolba jeho tým Trek, ale byl to jiný Němec, který se v cíli radoval. Pascal Ackermann využil brzký nástup Davida Cimolaie (Israel Cycling Academy), vyvezl se za ním a následný spurt si podmanil. Na Degenkolba zbylo druhé místo a třetí na Alexandra Kristoffa. Jediný Čech na startu, mistr republiky Josef Černý dospurtoval jako 13.

Eschborn-Frankfurt 2019

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Pascal AckermanndeuBOH4:23:36
2John DegenkolbdeuTFS+ 0:00:00
3Alexander KristoffnorUAD+ 0:00:00
4Davide CimolaiitaICA+ 0:00:00
5Hugo HofstetterfraCOF+ 0:00:00
6Baptiste PlanckaertbelWVA+ 0:00:00
7Davide GabburoitaNSK+ 0:00:00
8Lawrence NaesenbelLTS+ 0:00:00
9Marco HallerautTKA+ 0:00:00
10Grega BolesvnTBM+ 0:00:00
13Josef ČernýczeCCC+ 0:00:00
P.Jméno TýmČas/Body
1Pascal AckermanndeuBOH4:23:36
2John DegenkolbdeuTFS+ 0:00:00
3Alexander KristoffnorUAD+ 0:00:00
4Davide CimolaiitaICA+ 0:00:00
5Hugo HofstetterfraCOF+ 0:00:00
6Baptiste PlanckaertbelWVA+ 0:00:00
7Davide GabburoitaNSK+ 0:00:00
8Lawrence NaesenbelLTS+ 0:00:00
9Marco HallerautTKA+ 0:00:00
10Grega BolesvnTBM+ 0:00:00
11Matej MohoričsvnTBM+ 0:00:00
12Simone VelascoitaNSK+ 0:00:00
13Josef ČernýczeCCC+ 0:00:00
14Edvald Boasson HagennorTDD+ 0:00:00
15Kévin LedanoisfraPCB+ 0:00:00
16Oliver NaesenbelALM+ 0:00:00
17Quentin JauréguifraALM+ 0:00:00
18Magnus CortdnkAST+ 0:00:00
19Sergey ShilovrusGAZ+ 0:00:00
20Joris NieuwenhuisnldSUN+ 0:00:00
21Kevin DeltombebelSVB+ 0:00:00
22Larry WarbasseusaALM+ 0:00:00
23Thomas SprengersbelSVB+ 0:00:00
24Sven BystrømnorUAD+ 0:00:00
25Sean BennettusaEF1+ 0:00:00
26Etienne EmpelnldNSK+ 0:00:00
27Jan BakelantsbelSUN+ 0:00:00
28Anthony DelaplacefraPCB+ 0:00:00
29Arjen LivynsbelROC+ 0:00:00
30Nils PolittdeuTKA+ 0:00:00
31Kristian SbaragliitaICA+ 0:00:00
32Heinrich HausslerausTBM+ 0:00:00
33Oscar RiesebeeknldROC+ 0:00:00
34Fabien DoubeyfraWGG+ 0:00:00
35Ruben GuerreiroprtTKA+ 0:00:00
36Aaron VerwilstbelSVB+ 0:00:00
37Mathieu BurgaudeaufraTDE+ 0:00:00
38Andreas SchillingerdeuBOH+ 0:00:00
39Zhandos BizhigitovkazAST+ 0:00:00
40Rüdiger SeligdeuBOH+ 0:00:00
41Geoffrey SoupefraCOF+ 0:00:00
42Lorenzo FortunatoitaNSK+ 0:00:00
43Amanuel GebreigzabheireriTDD+ 0:00:00
44Guillaume BoivincanICA+ 0:00:00
45Eliot LietaerbelWVA+ 0:00:00
46Marco MinnaardnldWGG+ 0:00:00
47Tom Van AsbroeckbelICA+ 0:00:00
48Edoardo ZardiniitaNSK+ 0:00:00
49Ryan GibbonszafTDD+ 0:00:00
50Geoffrey BouchardfraALM+ 0:00:00
51Artem NychrusGAZ+ 0:00:00
52Ben GastauerluxALM+ 0:00:00
53Kamil GradekpolCCC+ 0:00:00
54Enrico BattaglinitaTKA+ 0:00:00
55Brice FeillufraPCB+ 0:00:00
56Laurens DamnldCCC+ 0:00:00
57Łukasz WiśniowskipolCCC+ 0:00:00
58Krists NeilandslvaICA+ 0:00:00
59Aurélien Paret-PeintrefraALM+ 0:00:00
60Chris HamiltonausSUN+ 0:00:00
61Manuele BoaroitaAST+ 0:00:00
62Pieter WeeningnldROC+ 0:00:00
63Mathias De WittebelROC+ 0:00:00
64Reto HollensteincheTKA+ 0:00:00
65Nicola ConciitaTFS+ 0:00:00
66Ivan RovnyrusGAZ+ 0:00:00
67Pieter VanspeybrouckbelWGG+ 0:00:00
68Yevgeniy GidichkazAST+ 0:00:00
69Marcel SiebergdeuTBM+ 0:00:00
70Dylan TeunsbelTBM+ 0:00:00
71Rein TaaramäeestTDE+ 0:00:00
72Perrig QuéméneurfraTDE+ 0:00:00
73Tomasz MarczyńskipolLTS+ 0:00:00
74Valerio AgnoliitaTBM+ 0:00:14
75Patrick KonradautBOH+ 0:00:16
76Michaël GoglautTFS+ 0:00:26
77Cesare BenedettiitaBOH+ 0:00:26
78James WhelanausEF1+ 0:00:29
79Simon ClarkeausEF1+ 0:00:29
80Jérôme BaugniesbelWGG+ 0:00:29
81Adam HansenausLTS+ 0:00:44
82Gregor MühlbergerautBOH+ 0:01:04
83Dimitri PeyskensbelWVA+ 0:01:22
84José GonçalvesprtTKA+ 0:01:29
85Rui OliveiraprtUAD+ 0:01:29
86Vegard LaengennorUAD+ 0:01:52
87François BidardfraALM+ 0:01:53
88Florian VachonfraPCB+ 0:02:17
89Dimitri ClaeysbelCOF+ 0:02:17
90Davide BalleriniitaAST+ 0:02:58
91Evgeny ShalunovrusGAZ+ 0:02:58
92Michael ValgrendnkTDD+ 0:03:41
93Rory SutherlandausUAD+ 0:03:41
DNFRoberto FerrariitaUAD
DNFOliviero TroiaitaUAD
DNFMichael MatthewsausSUN
DNFCasper PedersendnkSUN
DNFRobert PowerausSUN
DNFRoy CurversnldSUN
DNFYoann OffredofraWGG
DNFKevin Van MelsenbelWGG
DNFBoris ValléebelWGG
DNFPhil BauhausdeuTBM
DNFMichael SchwarzmanndeuBOH
DNFScott DaviesgbrTDD
DNFReinardt Janse van RensburgzafTDD
DNFJulien VermotebelTDD
DNFKoen KortnldTFS
DNFAlex FramenzlTFS
DNFAlex KirschluxTFS
DNFKiel ReijnenusaTFS
DNFWillie SmitzafTKA
DNFLaurens De VreesebelAST
DNFArtyom ZakharovkazAST
DNFMoreno HoflandnldEF1
DNFDaniel McLaygbrEF1
DNFLogan OwenusaEF1
DNFSacha ModoloitaEF1
DNFFrederik FrisonbelLTS
DNFRoger KlugedeuLTS
DNFRémy MertzbelLTS
DNFEnzo WoutersbelLTS
DNFAndré GreipeldeuPCB
DNFRomain HardyfraPCB
DNFJérémy MaisonfraPCB
DNFJonas KochdeuCCC
DNFSzymon SajnokpolCCC
DNFGijs Van HoeckebelCCC
DNFLoïc ChétoutfraCOF
DNFMarco MathisdeuCOF
DNFDamien TouzéfraCOF
DNFKenneth VanbilsenbelCOF
DNFRoy GoldsteinisrICA
DNFAugust JensennorICA
DNFMassimo RosaitaNSK
DNFSebastian SchönbergerautNSK
DNFAngélo TulikfraTDE
DNFRomain CardisfraTDE
DNFSimon SellierfraTDE
DNFEmiel PlanckaertbelSVB
DNFMathias Van GompelbelSVB
DNFAaron Van PouckebelSVB
DNFThimo WillemsbelSVB
DNFElmar ReindersnldROC
DNFJustin TimmermansnldROC
DNFSjoerd GinnekennldROC
DNFEvgeny KobernyakrusGAZ
DNFStepan KuriyanovrusGAZ
DNFAnton VorobyevrusGAZ
DNFJustin JulesfraWVA
DNFKevyn IstabelWVA
DNFKenny MollybelWVA
DNFMathijs PaaschensnldWVA

Zdroj obrázku: Cyclingnews (2017): Ackermann wins Eschborn-Frankfurt, http://www.cyclingnews.com/races/eschborn-frankfurt-2019/results/ (1. 5. 2019)