Primož Roglič vybojoval etapové prvenství i dres lídra

Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma) vykročil pravou nohou za obhajobou celkového prvenství na závodě Kolem Romandie. Po včerejším druhém místě, dnes v dojezdu etapy nenašel konkurenci, vyhrál a oblékl se do dresu lídra. Druhý finišoval v etapě David Gaudu (Groupama-FDJ) a třetí Rui Costa (UAE Team Emirates). Jan Hirt (Astana) dojel na 8. místě.

Po 25 kilometrech intenzivního závodění se vytvořil početný únik ve složení Chad Haga (Sunweb), Diego Rosa (Ineos – dříve Sky), Eros Capecchi (Deceuninck-Quick Step), Jay Robert Thomson (Dimension Data), William Bonnet (Groupama-FDJ), Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), Simon Pellaud, Patrick Schelling (oba Švýcarský reprezentační výběr), Alexis Gougeard (AG2R), Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), Lukasz Owsian (CCC), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal) a Manuele Mori (UAE Team Emirates).

Únik byl pohlcen asi 30 kilometrů před cílem a začalo se nastupovat. Nakonec na čele zůstal osamocený Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe). 12 kilometrů před cílem přišel nástup Gerainta Thomase (Ineos). Velšan si odvezl Davida Gaudyho a Michaela Woodse (EF Education First) a 6 kilometrů před cílem se připojili k Buchmannovi.

Jenže po pár stovkách metrů je dojelo i hlavní pole. Necelé dva kilometry před cílem zkusil odjet Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin). Jenže pod Flamme Rouge kolem něj prolétl Geraint Thomas a spěchal za výhrou. Na jeho zadní kolo se dokázal přilepit ještě lídr Movistaru Carlos Betancur.

Ovšem zezadu přilétl i zbytek skupiny a o výhru se rozhodovalo z ní. A skvěle zvolenou pozici dokázal zužitkovat Slovinec Primož Roglič. Druhé místo bral mladík David Gaudu a třetí byl Rui Costa.

Jan Hirt dojel v této skupině a finišoval jako osmý. V celkovém pořadí poskočil na 20. místo a na vedoucího Rogliče ztrácí 44 vteřin.

Zdroj obrázku: Cyclingnews (2017): Tour de Romandie: Roglic wins stage 1, http://www.cyclingnews.com/races/tour-de-romandie-2019/stage-1/results/ (1. 5. 2019)