Největší závod sezóny je za dveřmi. V Bruselu 6. 7. začne hon za jubilejním 100. žlutým dresem. Budeme slavit i 50 let od prvního z pěti triumfů největšího cyklisty všech dob Eddyho Merckxe. Kdo na legendárního Kanibala naváže v roce 2019? To může poodkrýt naše analýza favoritů.
Geraint Thomas (INEOS)
Zkušenost – 7,5/10
Geraint Thomas přijede na Grand Tour jako lídr teprve potřetí v kariéře, navíc na Giru 2017 odstoupil ještě dřív, než se pořádně přijelo do hor. Loni se jednoznačným lídrem týmu Sky stal až v posledním týdnu, ale tíhu žlutého dresu zvládl a přijíždí jako obhájce. V jeho prospěch hraje to, že na Tour odstartuje už po desáté (do cíle nedojel jen v roce 2017).
Aktuální forma – 5/10
Velšan letos příliš nezáří. Nejlepším dosavadním výsledkem bylo třetí místo celkově na Kolem Romandie. Navíc se mu vůbec nepovedla generálka Kolem Švýcarska, kde spadl a ze závodu odstoupil.
Tým – 10/10
Tým INEOS ani letos nenechává nic náhodě a svým lídrům dopřeje skvělou podporu. Navíc pro Thomase s Bernalem budou pracovat opravdu silní závodníci (Castroviejo, Kwiatkowski, Moscon, Poels, Van Baarle, Rowe) a dá se očekávat, že budou týmově na silnici dominovat.
Časovka – 10/10
Z vybraných favoritů je v časovce rozhodně nejsilnější. V kariéře se stal mistrem Británie i vítězem časovky na Tour de France. Pokaždé, když se jede proti chronometru patří do nejužší špičky favoritů na vítězství.
Vrchařské schopnosti – 9/10
Přerod z časovkáře a klasikáře na komplexního jezdce pro celková pořadí je úžasný. Thomas byl v horách vždy dobrý, ale v posledních letech začal excelovat a své výkony korunoval loni, kdy neukázal slabost a byl v horách nejsilnější.
Názor redakce
Geraint Thomas bude motivovaný obhájit žlutý dres. Navíc s exkluzivní týmovou podporou bude velmi nebezpečný. Pokud však vypadne z pořadí, je plně k dispozici Eganu Bernalovi.
Egan Bernal (INEOS)
Zkušenost – 2,5/10
Egan Bernal byl u Thomasova triumfu loni, ale jako domestik. Nyní poprvé okusí roli spolulídra na třítýdenním závodě, což je pro něj zatím velká neznámá. Naproti tomu na týdenních etapácích mnohdy nemá konkurenci a ukazuje velký potenciál do budoucna.
Aktuální forma – 10/10
Egan Bernal má za sebou naprosto fenomenální sezónu. Čtvrtý celkově na domácím závodě v Kolumbii, výhra na Paříž-Nice, třetí místo Kolem Katalánska a naposledy výhra v závodě Kolem Švýcarska jako příprava na Tour de France.
Tým – 10/10
viz. Geraint Thomas
Časovka – 7/10
I když je Bernal Kolumbijec má časovku velmi solidní. V týmu INEOS z něj udělali jednoho z nejlepších v boji proti chronometru mezi jezdci pro celkové pořadí. Sice na jezdce jako Richie Porte, Chris Froome, Geraint Thomas nebo Tom Dumoulin bude v časovkách nejspíš nabírat časovou ztrátu, ale oproti ostatním vrchařům má předpoklady lepší.
Vrchařské schopnosti – 10/10
Co případně ztratí v časovce, dokáže Egan Bernal hravě nabrat v horách. Ve Švýcarsku proti němu neměl nikdo šanci. Svými nástupy odrovnal všechny soupeře a to samé předvádí celý letošní rok.
Názor redakce
Podobně jako Thomas, bude i Bernal motivovaný. Poprvé v kariéře dostane důvěru jako spolulídr, ale do médií vyhlásil, že pokud bude Geraint Thomas silnější, pomůže mu k obhajobě titulu. Bernal je navíc největším favoritem na zisk bílého dresu.
Jakob Fuglsang (Astana)
Zkušenost – 7/10
Jakob Fuglsang je bezpochyby kvalitní závodník, ale na Tour de France to zatím nedokázal ukázat naplno. Čeká ho už devátá účast, jenže za předchozích osm ročníků se jen dvakrát dostal do Top 20. Loni skončil dvanáctý a v roce 2013 se vyšplhal na sedmou příčku.
Aktuální forma – 10/10
Společně s Eganem Bernalem má letos nejlepší sezónu. Vyhrál na Ruta del Sol, byl druhý na Strade Bianche, třetí na Tirrenu-Adriaticu, čtvrtý v Baskicku, třetí na Amstelu, druhý na Valonském šípu a vítězství na Lutych-Bastogne-Lutych. Skvělě zvládl i generálku Critérium du Dauphiné, kterou ovládl.
Tým – 9/10
Zcela oddaný a hlavně zkušený tým pošle Astana pro Jakoba Fuglsanga. Dánskému borci pomůže sestava Luis León Sánchez, Gorka Izagirre, Pello Bilbao, Omar Fraile, Alexey Lutsenko, Magnus Cort Nielsen a Hugo Houle. Všichni jezdci navíc většinou v sezóně nastupovali společně, což ještě zvětší sílu Astany.
Časovka – 7,5/10
Mezi jezdci na celkové pořadí jsou lepší závodníci v časovce. Ale jsou i slabší a Fuglsang rozhodně nepatří k těm, který by měl z této disciplíny mít strach. Dánský borec proti chronometru umí a na většinu soupeřů pravidelně získává důležitý čas.
Vrchařské schopnosti – 8,5/10
Jakob Fuglsang s věkem zraje a zlepšuje se ve všech ohledech, vrchařské schopnosti nevyjímaje. Před pár lety se zdálo, že z něj bude jen domestik pro Nibaliho a Arua, nyní je hlavním lídrem týmu, který poráží na etapácích všechny soupeře.
Názor redakce
Jakob Fuglsang je černý kůň závodu. Má za sebou skvělou sezónu, k ruce výborný tým a je jednoznačným lídrem. Může si klást nejvyšší cíle, stejně tak jako může v posledním týdnu vyhořet.
Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida)
Zkušenost – 10/10
Těžko hledat někoho zkušenějšího. Závodník, který se v kariéře 11x dostal na pódium Grand Tours, vyhrál Giro, vyhrál Vueltu a na Tour uspěl v roce 2014. Víc netřeba směrem k „Žralokovi z Messiny“ dodat.
Aktuální forma – 9/10
Giro d′Italia, jeden závod za všechny. Vincenzo Nibali po 21 etapách ve Veroně vybojoval druhé místo. Mezi Girem a Tour naskočil na jednorázovku Gran Premio di Lugano, kdy byl pátý a na mistrovství Itálie nedojel do cíle.
Tým – 9/10
Velezkušený Ital se bude moci opřít také o velezkušený tým. Do Francie přijedou Damiano Caruso, Matěj Mohorič, Dylan Teuns a Jan Tratnik. Představí se také záložní lídr Rohan Dennis a na rovině Ivan Cortína s rychlíkem Sonny Colbrellim.
Časovka – 8,5/10
Nebýt Gerainta Thomase je Nibali nejsilnějším časovkářem. Brit je v časovce o něco lepší, ale Vincenzo Nibali patří dlouhodobě do špičky mezi jezdci na celková pořadí, což nám ukázal i na Giru, kde zajel výborně ve všech třech časovkách.
Vrchařské schopnosti – 9/10
Stejně tak v horách patří Nibali k absolutní špičce, která se v pelotonu nachází. Určitě bychom našli silnější jezdce, ale těžko bychom hledali někoho, kdo si dokáže rozvrhnou síly podobně dobře jako čtyřiatřicetiletý borec.
Názor redakce
Nibali sám ohlásil, že rozhodne první horský dojezd. Pokud se bude cítit dobře pojede dál na celkové pořadí, pokud ne, pomůže Dennisovi a bude sbírat jednotlivé úspěchy. My si myslíme, že bude bojovat o celkové pořadí, ale ve třetím týdnu na něj dolehne únava z Gira.
Nairo Quintana (Movistar)
Zkušenost – 8,5/10
Pokud by nestartoval Nibali, byl by asi právě Quintana tím nejzkušenějším jezdcem pro celkové pořadí. V kariéře vyhrál Giro i Vueltu, na Tour dokázal vyhrát dvakrát bílý dres a vybojovat dvě druhá a jedno třetí místo. Při dosavadních pěti účastech dojel nejhůře 12. v roce 2017.
Aktuální forma – 7/10
Quintana letos nastoupil do pěti etapáků a ve všech se dostal do Top 10. V Argentině byl 8., v Kolumbii 5., na Paříž-Nice vystoupal na 2. místo a v Katalánsku 4. Poté se představil až na Dauphiné, ale úplně nezazářil a skončil devátý.
Tým – 10/10
Movistar přiveze naprosto hvězdnou soustavu, kterou vedou Mikel Landa a Alejandro Valverde. Dále Marc Soler, Imanol Erviti, Carlos Verona, Nelson Oliveira a Andrey Amador. Velmi silný tým do hor, ale s dalšími potencionálními lídry na celkové pořadí. Vlastní ambice může chtít hájit Mikel Landa i Alejandro Valverde.
Časovka – 5,5/10
Je to jeho kámen úrazu. V časovkách nikdy neexceloval a vždy nabíral ztráty. Se svojí postavou vlastně moc na výběr nemá. V posledních letech sice zapracoval na zlepšení, ale na své soupeře většinou spíše ztrácí.
Vrchařské schopnosti – 9/10
O Kolumbijcově vrchařských kvalitách nemůže být pochyb. Ukázal nám je už tolikrát na všech možných závodech a měl by nám je ukázat i na Tour de France, kde bude s týmovými kolegy zůstávat v etapách hodně dlouho na čele.
Názor redakce
Quintana má za sebou silný tým, na vrchol sezóny se umí nachystat a po pár slabších letech bude chtít zaútočit vysoko a zkompletovat výhry na všech Grand Tours. S Quintanou bude nutné počítat jako s jedním ze žhavých adeptů.
Richie Porte (Trek-Segafredo)
Zkušenost – 7/10
Na startu Tour de France se ukáže už podeváté. Jenže ve své kariéře se do Top 10 dostal jen jednou, v sezóně 2016 byl pátý. Předtím vždy dělal domestika v týmu Sky. V sezóně 2014, kdy Chris Froome odstoupil ze závodu, byl Porte jmenován lídrem, ale nenaplnil očekávání a skončil mimo Top 20. V posledních dvou letech se navíc nedokázal dostat ani přes první týden a musel v obou případech odstoupit.
Aktuální forma – 3,5/10
Richie Porte klasicky zvítězil na úvod sezóny na Willunga Hill doma v Austrálii. Po Herald Sun Tourho ho potkaly zdravotní trable a přes UAE Tour a Kolem Katalánska, kde vůbec nebyl vidět se musel vyléčit. Vrátil se pátým místem v Kalifornii a jedenáctým na Dauphiné. Na obou závodech v rozhodujících chvílích ztrácel, ale formu určitě ještě dolaďoval.
Tým – 9/10
Jména jako Bauke Mollema, Giulio Ciccone, Julien Bernard, Fabio Felline nebo Toms Skujinš? To pošle Trek s Richie Portem jako podporu do hor a kopců. Na rovinu pak přijede Koen De Kort a Jasper Stuyven.
Časovka – 9/10
Už od svých začátků ukazoval v časovce sílu. Třeba v sezóně 2009 vyhrál časovku na juniorském Giru. V podobných výkonech pokračoval i nadále a zařadil se ke světové špičce v této disciplíně.
Vrchařské schopnosti – 8,5/10
V horách umí. Ukazuje to pravidelně na závodech jako Paříž-Nice, Critérium du Dauphiné, Kolem Švýcarska nebo Kolem Romandie. Několikrát své kvality ukázal i na Tour a Giru. Pokud se mu vyhne smůla, může v kopcích zatápět ostatním favoritům.
Názor redakce
Pro Richieho Porta bude klíčový první týden. V posledních dvou letech ho nedokázal zvládnout a odstoupil. Ve svém nejlepším roce 2016, kdy byl možná i nejsilnější měl smůlu na Mont Ventoux, kdy spadl za motorkou a následně ho potkal defekt a pád v 19. etapě. Letos je v nových barvách a s novým týmem, který pro něj bude pracovat ještě více než pracovalo BMC a může mířit vysoko. Bylo by určitě dobré, kdyby se konečně zbavil své smůly na Grand Tours.
Thibaut Pinot (Groupama-FDJ)
Zkušenost – 6,5/10
Šestkrát se představil na Tour de France, dvakrát se dostal do Top 10, jednou dokonce na pódium, získal i bílý dres, ale 3x také nedokončil a radši se zaměřil na Giro. Letos se na Tour vrací s ambicí nejvyšší. Na Giru si ověřil, že na celková pořadí jet umí, navíc vyspěl a měl by se lépe vypořádat i s tlakem, který na něj bude vyvíjen.
Aktuální forma – 7/10
Francouz má letos dobré nohy, naposledy dojel pátý na Dauphiné. Předtím opanoval domácí závody Tour de l′Ain a Tour du Var. Pinot se na vrchol sezóny umí připravit a ještě se do závodu zlepší.
Tým – 8/10
Groupama-FDJ nemá jiný cíl než pódium pro Pinota. V horách tam budou Reichenbach, favorit na bílý dres Gaudu a Molard, dále časovkář Küng a rovináři Ladagnous, Roux a Bonnet.
Časovka – 6,5/10
V jednu chvíli se zdálo, že se v časovce zlepšuje, dokonce se stal i mistrem Francie. Jenže to byl jen chvilkový výstřel a Pinot zase v časovce spadl hluboko do průměru.
Vrchařské schopnosti – 8,5/10
Co nezvládne v časovce, dokáže v horách dohnat. V posledních dvou letech na Giru patřil k těm nejlepším a nejsilnějším. Ale už jsme u něj viděli i horší dny a problémy s kondicí. Pokud se potká s formou, bude jedním z nejsilnějších v horách.
Názor redakce
S Pinotem je nutné počítat. Na Giru ukázal čeho je schopný, když dvakrát atakoval pódium. Pokud se mu vyhne slabší den, má šanci v horách dojíždět hodně vysoko. Navíc bude mít k ruce loajální tým, který se pro něj obětuje. Otázkou bude, jak se vyrovná s tlakem domácích médií, před kterým na Giru utekl.
Romain Bardet (AG2R)
Zkušenost – 7/10
Stejná generace jako Pinot. Také šest startů na Tour de France, ale jsou tu patrné rozdíly. Bardet je na Tour pravidelně od roku 2013, dvakrát vybojoval v Paříži pódium a vždy dojel do cíle. Navíc hned v pěti případech i v Top 10.
Aktuální forma – 6/10
Romain Bardet neprožívá tak dobrou sezónu. Druhý na Tour du Var, pátý na Paříž-Nice a až desátý na Dauphiné. Po Dauphiné si střihl ještě Mont Ventoux Dénivéle Challenge, kde skončil druhý.
Tým – 8/10
Silný tým, který bude Bardetovi schopný pomoci jak na rovině (Naesen, Gougeard, Cosnefroy), tak i v horách (Frank, Vuillermoz, Gallopin a Cherel).
Časovka – 4/10
Ze všech jezdců, kterými se v článku zabýváme, má Francouz asi nejslabší časovku. Nikdy to nebyla jeho silná disciplína, pravidelně bývá z favoritů na celková pořadí v této disciplíně jeden z posledních.
Vrchařské schopnosti – 8,5/10
Bardet je explozivní závodník, v horách má výbušnost a jezdí skvěle, ale někdy až zbrkle útočí, čímž dá soupeřům možnost zničit ho protiútokem.
Názor redakce
Co ztrácí v časovce, dokáže v horách většinou smazat. Pokud se potká s formou z roku 2017, bude nebezpečný pro všechny a pódium by se mělo třást, pokud ne, může mít problém uhájit Top 10.
Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma)
Zkušenost – 6/10
Nizozemec přijede na Tour poprvé v kariéře jako samostatný lídr. S touto rolí se poprvé setkal už na Giru 2011, kdy skončil celkově osmý. Giro ho pak provázelo dlouhá léta a v sezóně 2016 dokonce útočil na růžový dres, o který přišel po pádu na Colle dell Angelo. Na Tour se loni o lídrování podělil s Primožem Rogličem a bylo z toho hned páté místo.
Aktuální forma – 5/10
O Kruijswijkovi není během roku slyšet. Třetí na Ruta del Sol, pátý v Katalánsku, šestý v Romandii. Uniká pozornosti médií a sezónou prostupuje spolehlivě, ale potichu. Poslední závod před Tour – Dauphiné nedokončil, odstoupil v poslední etapě z devátého místa.
Tým – 7/10
Jumbo-Visma posílá na Tour velmi silný tým, ale zároveň bude honit dva cíle. Kruijswijk se bude muset spoléhat hlavně na dva jezdce – Laurense De Pluse a George Bennetta. Amund Grøndahl Jansen bude pracovat na rovině, Wout Van Aert bude nahánět vlastní cíle, Dylan Groenewegen je tu pro spurty a Mike Teunissen figuruje jako rozjížděč. Osmičku doplní Tony Martin.
Časovka – 7,5/10
Kruijswijk patří v časovce k těm lepším a silnějším. Jezdec Jumbo-Visma má v sobě obrovský tah, který využívá v jízdě proti chronometru i v horách.
Vrchařské schopnosti – 8/10
Nizozemec je vyloženě motorovým závodníkem. V horách využívá své časovkářské dovednosti, jede motorově. V kopcích udává své vysoké tempo, jezdci jsou schopni mu ujet, ale Kruijswijk se dokáže po chvíli vrátit a stejným tempem i odpárat konkurenci.
Názor redakce
Steven Kruijswijk ukázal co dokáže na všech Grand Tours. Pokaždé mu ale kousek na pódium chyběl. Letos bude chtít tu trošku překlenout a konečně vystoupat na vytoužené pódium.
Fabio Aru (UAE Team Emirates)
Zkušenost – 6,5/10
Ve své kariéře dokázal vyhrát Vueltu a být na pódiu Gira. Na Tour se Ital objevil dvakrát. V prvním případě nepřesvědčil a skončil až třináctý. Při druhém startu dva týdny proháněl Chrise Frooma a na jeden den se dokonce oblékl do žlutého dresu. O ten pak kvůli chybě přišel a po zbytek závodu ztrácel.
Aktuální forma – 1/10
Fabio Aru musel vynechat většinu sezóny. Podrobil se operaci kyčelní tepny a do závodního tempa se vrátil až ve Švýcarsku, kde sbíral hlavně kilometry v sedle.
Tým – 6,5/10
Aru bude mít k ruce očesanou sestavu, jelikož polovina týmu (Kristoff, Philipsen, Laengen a Bystrøm) se zaměří na spurty. Aruovi a Martinovi tak budou v horách pomáhat jen Rui Costa a Sergio Henao.
Časovka – 6/10
Fabio Aru nepatří mezi časovkářskou elitu. Není to jeho silná disciplína a řadí se mezi průměrné jezdce. Na závodníky jako Porte a Thomas bude ztrácet. Podobně jako on na tom jsou v soubojích s časem Pinot nebo Quintana.
Vrchařské schopnosti – 7,5/10
Fabio Aru patřil v minulosti k velkým talentům a nejlepším jezdcům v horách. Ovšem v posledních letech spíše uvadá, můžou za to i zdravotní potíže. Po dlouhé rekonvalescenci to asi nebude stoprocentní ani nyní na Tour.
Názor redakce
Fabio Aru se vrací po dlouhé pauze a na celkové pořadí to spíše nebude. Ital bude nahánět jednotlivé etapy nebo pomáhat svému kolegovi Danu Martinovi.
Dan Martin (UAE Team Emirates)
Zkušenost – 6,5/10
O Danu Martinovi se před Tour de France niky moc nemluví. Zkušený Ir pojede už svoji sedmou Starou dámu. Navíc v posledních třech letech vybojoval postupně deváté, šesté a osmé místo, což ho řadí do širšího okruhu favoritů.
Aktuální forma – 6/10
Letos to není úplně ideální rok pro Dana Martina. V Ardenách na Valonském šípu i Lutychu nespatřil cíl, na Dauphiné až 8., ale ukázal dobré nohy v královské etapě. Těšit ho může letos snad jen 2. místo v Baskicku.
Tým – 6,5/10
viz. Fabio Aru
Časovka – 6/10
Irský borec je čistokrevný vrchař a jeho časovkářský um tak zaostává. Je na tom velmi podobně jako většina jeho soupeřů a mezi nimi (Quintana, Pinot) nebude příliš velký rozdíl. Dan Martin bude v jejich těsné blízkosti.
Vrchařské schopnosti – 8,5/10
Naopak v horách je jezdec UAE Team Emirates vždy v širším okruhu favoritů. Jezdí chytře, takže ví, kdy si může dovolit zaútočit a kdy má dost. Také se mu vyhýbají výrazně horší dny, ve kterých by ztrácel minuty.
Názor redakce
Dan Martin pravidelně útočí do Top 10, ale příliš se o něm nemluví. Pokud se potká s formou, může klidně vystoupat i do nejlepší pětky.
Rigoberto Uran (EF Education First)
Zkušenost – 6,5/10
Kolumbijec na Tour startoval už pětkrát, ale jen jednou figuroval v celkovém pořadí. V roce 2017 to bylo druhé místo. Krom toho byl dvakrát druhý také na Giru (2013, 2014).
Aktuální forma – 3/10
Stejně jako Porte, stejně jako Aru měl i Uran letos zdravotní problémy. Nestihl moc závodů. Doma v Kolumbii skončil až 6., na Paříž-Nice se zranil a vrátil se až v Kalifornii. Lepší nohy předvedl na Route d′Occitanie, kde skončil celkově třetí.
Tým – 8/10
EF Education First přiveze velmi silný a velmi zkušený tým na podporu Urana. V horách Tejay Van Garderen, Tanel Kangert, Michael Woods nebo Simon Clarke, dále klasikáři Sebastian Langeveld a Alberto Bettiol a k tomu Tom Scully. Kolumbijec se bude moci opřít o kvalitní jezdce.
Časovka – 7/10
Dříve patřil k tomu nejlepšímu v časovce, co šlo mezi jezdci na celková pořadí najít, ale postupem času jeho výkon v jízdě proti chronometru upadá a postupně spadává do průměru.
Vrchařské schopnosti – 8/10
Ovšem v kopcích Rigoberto Uran umí a předvedl to už mnohokrát. Dvě etapy na Giru, etapa na Tour a četné souboje s těmi nejlepšími nám to předvedly. Uran je zároveň jezdcem, který jede chytře a neplýtvá zbytečně silami při útocích soupeřů.
Názor redakce
Na Tour se připraví dobře, problémem může být dlouhá nezávodní pauza. Ovšem věříme, že ta Uranovi nebude stát v cestě a zkušený Kolumbijec zabojuje o čelní příčky.
Adam Yates (Mitchelton-Scott)
Zkušenost – 4/10
Britský jezdec se chystá na čtvrtou Tour de France. Nejlépe se mu dařilo v roce 2016, kdy skončil v celkovém pořadí čtvrtý, a navíc získal bílý dres. Loni z celkového pořadí brzy vypadl a ani útok na etapy se mu nevydařil.
Aktuální forma – 9/10
Adam Yates má za sebou skvělou sezónu. Byl osmý Kolem Valencie, pátý na Ruta del Sol, druhý na Tirrenu a v Katalánsku, pátý v Baskicku, čtvrtý na Lutychu a nebýt nemoci, která ho nepustila do poslední etapy Dauphiné, skončil by zde druhý.
Tým – 9/10
Hlavní pomocnou silou bude jeho dvojče Simon. Vítěz loňské Vuelty bude pro Adama klíčovým mužem. V horách pak bude moci Adam Yates spoléhat na dalšího vynikajícího závodníka Jacka Haiga a Michaela Hepburna. Chris Juul-Jensen přijíždí pro práci na rovinách, stejně jako časovkář Luke Durbridge. Dvojice Daryl Impey – Matteo Trentin bude nahánět i vlastní cíle.
Časovka – 6/10
U Adama Yatese je časovka velmi specifická disciplína. Brit ji může zajet naprosto skvěle a konkurovat jezdcům jako Kruijswijk, ale také umí propadnout a ztratit velké kvantum času. Musí spoléhat na to, že mu časovka letos sedne.
Vrchařské schopnosti – 9/10
Co případně ztratí v časovce, umí v horách dohnat. Letos ovládl tři horské etapy, loni dvě. Všechny ve velké konkurenci, což jen dokládá jeho schopnosti. Ty ukazuje opravdu výborné a můžeme se těšit na velké věci.
Názor redakce
Zatím je to skvělá sezóna, ale aby nebyla skvělá až moc a Yatesovi nedošla pára ve třetím týdnu. Pokud se tak nestane, dá se čekat útok na hodně vysoká místa.
Vysoké cíle si krom výše zmíněných kladou i Enric Mas (Deceuninck-Quick Step), který zároveň patří k favoritům na bílý dres, dále Wilco Kelderman (Sunweb), Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe), Warren Barguil (Arkéa-Samsic) a pochopitelně i Roman Kreuziger (Dimension Data).