Katastrofální den na Giru!


V Nizozemsku a Rusku pláčou. V Itálii a Kolumbii slaví. V tomto příspěvku se zaměříme na dva pády, které otřásly děním 19. etapy Gira.

Ilnur Zakarin (Katusha)

Ruský borec byl před etapou na skvělém pátém místě a mířil na příčky ještě lepší. Ovšem sjezd z Colle dell´Agnello se mu stal osudným. Zakarin na tomto kopci také odpadl a nabral ztrátu na skupinu Nibaliho. Tu se snažil limitovat, ale vyletěl v zatáčce a zůstal ležet na zemi, úplně mimo vozovku. Při záběreh na nehybné tělo mrazilo po zádech. Nakonec se Ilnur začal hýbat a pozdější zprávy ukázaly, že má zlomenou klíční kost a celou dobu byl při vědomí.

https://www.youtube.com/watch?v=jkwsq-exEK0

Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo)

Možná ještě hůře na tom po psychické stránce je Steven Kruijswijk. Nizozemec jel famózně a všechno měl ve svých rukách. Jenže už v úvodu sjezdu z Colle dell´Agnello vrazil do sněhové hradby a udělal kotrmelce. Navíc poničil kolo a ztratil drahocené vteřinky. V následujících pasážích etapy už neměl síly a spadl na třetí místo průběžného pořadí. Po etapě se navíc ukázalo, že si Steven zlomil žebro. Ovšem je to bojovník a vypadá to tak, že Kruijswijk bude pokračovat a navíc i útočit na růžový dres. Uvidíme, jak ho bude zlomenina limitovat.