Devenyns vyhrál druhou etapu Kolem Belgie

nabor

Driesu Devenynsovi (IAM Cycling) se povedlo odtrhnout se od čelní skupiny a dotáhnout svůj únik do vítězného konce. Jeho vítězství mělo i příchuť posunu v celkové klasifikaci na první místo.

Během druhé etapy závodu Kolem Belgie si se závodníky pohrával vítr, i přesto se jelo velmi svižně a za první hodinu se najelo 50 kilometrů. Postupem času přicházely útoky, ale žádný nebyl úspěšný, až se to povedlo sedmičce jezdců: Clément Chevrier (IAM Cycling), Amuary Capiot (Topsport Vlaanderen-Baloise), Mirko Selvaggi (Androni Gioccattoli), Steven Tronet (Fortuneo-Vital Concept), Ludwig De Winter (Wallonie Bruxelles), Lawrence Naesen (Cibel-Cebon) a Christophe Prémont (Veranda’s Willems). Borci se pravidelně střídali, ale větší než tří minutový náskok se jim nepovedlo vyjet. Ovšem, jak už to tak bývá, tak peloton začal zrychlovat a tím se zmenšoval i rozestup mezi ním a vedoucí skupinou.

Únik byl dostižen zhruba po prvním stoupání na Paddestraat a začínalo se od znovu. Při druhém stoupání se již balík roztrhal. Tony Martin byl na chvíli virtuálně v čele. Po kopci Berendries zůstala v čele pouze skupina devíti jezdců: Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), Stijn Vandenbergh (Etixx-Quick Step), Enrico Gasparotto (Wanty-Groupe Gobert), Baptiste Planckaert (Wallonie Bruxelles), Floris De TierPieter Vanspeybrouck (oba Topsport Vlaanderen-Baloise), Sergej Černeckij (Kaťuša), Reto Hollenstein a Dries Devenyns (oba IAM Cycling). A ta si to měla rozdat o vítězství.

Ovšem ještě než došlo na závěrečné kilometry, chtěla se od skupiny odpoutat dvojice Devenyns – Vandenbergh. To se jí nepovedlo. Při nájezdu do posledního kilometru to znovu zkusil člen stáje IAM Cycling. Jeho nástup nikdo nezachytil a tak si Dries Devenyns dojel pro etapové vítězství. Nakonec o sekundu zpět byl Baptiste Planckaert.

Vítězstvím si Belgičan ve službách zanikající stáje IAM Cycling zajistil i trikot pro vedoucího jezdce celkové klasifikace, neboť peloton se zbytkem jezdců dorazil do cíle se čtyřicetivteřinovým odstupem.

Pořadí 2. etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 4:32:26
2 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:01
3 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step
4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
5 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
6 Sergej Černeckij (Rus) Team Kaťuša
7 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gober
8 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
9 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
10 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:00:40

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 4:20:55
2 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 0:00:04
3 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick-Step 0:00:07
4 Sergej Černeckij (Rus) Team Kaťuša 0:00:16
5 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:18
6 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gober 0:00:20
7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 0:00:23
8 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
9 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team 0:00:39
10 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:00:43