V Katalánsku poměří síly spurteři

nabor

Čtvrtá etapa Vuelty 2017 bude ve znamení sjezdu z vnitrozemí až na úroveň Středozemního moře. Kdo se nejlépe zorientuje v jejím technickém dojezdu?

Profil 4. etapy Vuelta 2017Kilometr Andorry. Zbylých 2921,1 km Španělskem. Právě taková porce v často zvlněném či horském terénu je před pelotonem. Dnešních 198,2 kilometrů k nejtěžším rozhodně patřit nebude. Jediným klasifikovaným stoupáním bude Alto de Belltall, arytmických 13 kilometrů s průměrem 2,8 %. 70 kilometrů před cílem by jej měli přejet všichni zdraví jezdci pohromadě. Nečekané zrádnosti naopak chystá závěrečný kilometr s cílem v nově zbudovaném areálu pro Středomořské hry 2018

Tarragona - mapa dojezdu 4. etapy Vuelty 2017Peloton se nejprve natáhne v mírném klesání, posledních 400 metrů má průměr 3,5 %. Navíc se bude hodně zatáčet. To vše v Tarragoně, městě s bohatou historií. Tarraco, jak zní název města v latině, bylo prvním římským sídlem na území Pyrenejského poloostrova a památky na něj jsou pod ochranou UNESCO. Dnes je šestým největším městem v Katalánsku a centrem stejnojmenné provincie.

Dojezd by měl svědčit Edwardu Theunsovi, případně jeho týmovému parťákovi Johnu Degenkolbovi. Také Trentin, Blythe, Cort Nielsen, Lobato či Molano si libují v dojezdech do mírného stoupání. Modolo, Schwarzmann, van Genechten, Debusschere, Van Asbroeck nebo Reguigui patří k dalším adeptům na výhru ve spurtu.

Ani dnes není vyloučený úspěch útoku kalibru toho z druhé etapy. Případných zmatků na posledním kilometru by mohli využít Vliegen, Haller, L. L. Sanchez, Lutsenko, Cortina, Kragh Andersen, Dennis anebo znovu úderná parta Quick-Stepu (Terpstra, Lampaert, Jungels, Alaphilippe).

Čtvrtá etapa Vuelty 2017 začne ve 12:57. O bonusové sekundy a sprinterské body se na prémii 33,4 km před cílem pojede kolem 16:52. Střední odhad dojezdu: 17:40. Přímý přenos etapy naladíte od 15:00. Souběžně s ním lze na našem webu sledovat online přenos.

Tipněte si vítěze dnešní etapy v soutěži na našem Facebooku!