EuroEyes Cyclassics rozhodl pro sebe Elia Viviani

Tak trochu ve stínu právě začínající Vuelty se v Německu jel, co se bodů týká, velmi dobře ohodnocený závod Cyclassics Hamburg přejmenovaný podle hlavního sponzora na EuroEyes Cyclassics. Dostaveníčko na startu si dalo všech 18 WorldTour týmů a do jednorázové bitvy vyslalo silné spurterské sestavy. Jak by také ne, vždyť vítěz 31. závodu série WT obohatil své konto o 400 bodů. Kromě Johna Degenkolba (startuje na Vueltě) a Petera Sagana  z elitních sprintérů nechyběl vlastně nikdo.

Na tradiční trase v okolí Hamburku – závod se jezdí od roku 1996 – s cílem v centru města si palmu vítězství zasloužil Elia Viviani (Sky). Druhý v cíli byl Arnaud Démare (FDJ), získal 320 bodů. Třetí Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) bral 260. František Sisr (CCC Strandi Polkowice) dojel na 148. místě a Petr Vakoč závod nedokončil. Tabulkou borců ani týmů tahle jednorázovka nezamíchala.