Jumbo Van Aerta nepotřebuje! Jejich klasikářská převaha je neskutečná

nabor

Po sobotní klasice Omloop Het Nieuwsblad tradičně následuje nedělní Kuurne-Brusel-Kuurne. A stejně jako včera, i dnes se radovalo Jumbo-Visma a na pódium dostali dva své závodníky. Vítězem se stal Tiesj Benoot, před Nathanem Van Hooydonckem a Matejem Mohoričem (Bahrain-Victorious).

193 kilometrů dlouhá klasika je tradičně v první polovině zvlněná a nabízí i dlážděné úseky. Ke konci se pak závodníci dostanou na rovinaté cílové okruhy ve městě Kuurne.

Po několika pokusech se do úniku dostala čtveřice Daniel Oss (TotalEnergies), Taco van der Hoorn (Intermarché-Circus-Wanty), Lluís Mas (Movistar) a Gilles de Wilde (Flanders-Baloise). Po chvíli je doplnili ještě Matthew Gibson (Human Powered Health) a Guillaume Van Keirsbulck (Bingoal WB).

Jak bývá ve zvyku, když se závod přehoupne do druhé poloviny, začíná se útočit, ale také padat. Na zemi skončili například Mathias Vacek (Trek-Segafredo), Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) a mnozí další.

Na čele mezitím útoky vyvolal tým Jumbo-Visma, ale klíčové dělení si připsal 79 kilometrů před cílem Tim Wellens (UAE Team Emirates). Ten splečně s Mohoričem a Benootem dostihl van der Hoorna z původního úniku a vytvořili novou čelní skupinu, do které si ještě stihl dojet Van Hooydonck. Jumbo tak získalo na čele převahu dvou jezdců.

Za touto skupinou se peloton mohl snažit jak chtěl, ale neměl sebemenší šanci. Pětice jela a spolupracovala a nástupy si nechala až do posledních čtyř kilometrů. Jumbo chytře využilo početní převahy a skupinu roznastupovalo. Hooydonck s Benootem se v útocích střídali, až v posledním kilometru získal Tiesj Benoot rozhodující náskok a dojel si pro prestižní vítězství. Týmový úspěch druhým místem podtrhl Van Hooydonck, bronz zbyl na Mohoriče. Čtvrtý byl van der Hoorn a na Tima Wellense zůstalo páté místo. Stíhací peloton pak do cíle přivedl další jezdec Jumba Christophe Laporte.

 Zdroj obrázku: Cor Vos (2023)