Julian Alaphilippe zvítězil i ve druhé etapě

nabor

Druhá etapa měla s tou první hodně podobné – vyhrál ji Alaphilippe, který ve spurtu porazil Primože Rogliče. Ve stejném čase jako tito dva pak dnes dorazili na třetím místě Gorka Izagirre a na čtvrtém Mikel Landa.

O denní únik se na začátku etapy strhl velký boj. Peloton nastupující závodníky několikrát dojel, ale nakonec se podařilo ujet hned jedenácti jezdcům – Alexisi Vuillermozovi (AG2R La Mondiale), Alessandru De Marchimu (BMC), Damianu Carusovi (BMC), Danimu Navarrovi (Cofidis), Tao Geogheganu Hartovi (Sky), Davidu Lópezovi (Sky), Tsgabu Grmayovi (Trek), Rubenu Guerreirovi (Trek), Michaelu Woodsovi (EF – Drapac), Carlosi Veronovi (Mitchelton – Scott) a Marku Padunovi (Bahrain – Merida). Únik obsahoval mnoho silných vrchařů, a tak měl poměrně veliké šance na vítězství v etapě. Tempo musel udávat Quick-Step, protože Vuillermoz průběžně vysvlékal Alaphilippa z vedoucího trikotu.

Čelní skupina však rychle ztrácela svůj náskok, a tak šestnáct kilometrů před cílem vyrazil David López. Španělský závodník naháněl peloton ještě dalších šest kilometrů než byl i on dojet jen těsně před začátkem stoupání San Pelalo. Toto stoupání bylo dlouhé 3,4 kilometrů, ale stejně jako včera velmi prudké. V samém začátku zkoušel několikrát nastupovat Michael Matthews, ale neúspěšně. Poté co byl Australan dojet, následoval razantní atak Juliana Alaphilippa. Vítěz první etapy si dokázal vypracovat poměrně velký náskok, navíc ostatní jezdci nechávali práci ve skupině za ním na Rogličovi. Roglič však osamoceně nastoupil a Alaphilippa dojel. K této dvojici se ještě přidali Gorka Izagirre a Mikel Landa. Společně pak přejeli vrchol stoupání.

Následoval sedmikilometrový sjezd, kde zkusil ještě nastoupit Roglič – neúspěšně. O vítězi etapy tak musel rozhodnout spurt. Primož Roglič vsadil na hodně dlouhý spurt a dlouho jeli s Alaphilippem vedle sebe. Alaphilippe však dokázal svého slovinského soka na posledních metrech překonat a radoval se tak z dalšího vítězství.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 4:11:37
2 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
3 Gorka Izagirre (Špa) Bahrain-Merida
4 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
5 Patrick Konrad (Rak) Bora-Hansgrohe 0:00:25
6 Eduard Prades Reverter (Špa) Euskadi Basque Country-Murias
7 Pello Bilbao (Špa) Astana Pro Team
8 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
9 Enric Mas (Špa) Quick-Step Floors
10 Ion Izagirre (Špa) Bahrain-Merida

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 8:29:13
2 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 0:00:08
3 Gorka Izagirre (Špa) Bahrain-Merida 0:00:39
4 Mikel Landa (Špa) Movistar Team 0:00:43
5 Pello Bilbao (Špa) Astana Pro Team 0:00:54
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:58
7 Patrick Konrad (Rak) Bora-Hansgrohe
8 Emanuel Buchmann (Něm) Bora-Hansgrohe
9 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
10 Nairo Quintana (Kol) Movistar Team