Juan Ayuso po časovce novým lídrem na Romandii

nabor

Juan Ayuso, dvacetiletý Španěl ve službách UAE Team-Emirates, vyhrál o 5 sekund časovku na Tour de Romandie 2023. Hlavně riskantním sjezdem porazil Mattea Jorgensona (Movistar) a týmového kolegu Adama Yatese. Před zítřejší královskou etapou se usídlil na prvním místě s náskokem 18 vteřin právě na Američana Jorgensona.

Třetí etapa v podobě individuální časovky na 18,75 km v Châtel-Saint-Denis klasickým časovkářům příliš nechutnala. Po počátečních 6 kilometrech jen mírně zvlněné roviny se začalo stoupat o zhruba 300 výškových metrů, celkem 5,5 km do 6-8%. Tady se trápil jak dosavadní lídr pořadí Ethan Hayter (Ineos-Grenadiers), tak druhý Tobias Foss (Jumbo-Visma), a také vítěz prologu  Josef Černý, jenž skončil 19. se ztrátou 41 sekund.

Nejlepší ve stoupání byl Adam Yates, ale oba mladší soupeři mu ve sjezdu nadělili více než 10 vteřin. Celkově je pátý se ztrátou 30 sekund na týmového kolegu Ayusa, ale ten se celé jaro potýká s bolestmi šlach a necítí se ve formě,  takže uvidíme,  co přinese zítřejší těžká horská etapa.