Jezdci z první desítky bodování World Tour nezklamali

Novináři celý týden živená „kachna“ se ukázala jako nesmysl. Závod „všichni proti Saganovi“ byl naprosto korektní záležitostí.

Na startu Ronde van Vlaanderen byli z Top 10 pouze tři jezdci – Greg Van Avermaet, Peter Sagan a Philippe Gilbert, který s přehledem vyhrál v týdnu nebodovaný závod Tři dny v Panne. Na Ronde Van Vlaanderen předvedl famózní výkon a v dresu mistra Belgie deklasoval celý peloton. Greg Van Avermaet dojel druhý a svůj náskok na Petera Sagana navýšil. Ten v předposledním stoupání zavadil o bariéru, spadl a na náhradním kole dojel na 27. místě. Svou stříbrnou pozici ale hájí dál. Do první desítky se na 9. místo dostal Niki Terpstra.

Zdeněk Štybar své příznivce nepotěšil, po pádu dojel se ztrátou 3:36 na 67. místě.

Kvalitu a sílu týmů dokládá počet bodujících jezdců. Za Quick-Step Floors získalo body 21, borců, za BMC 24. Kádr třetího týmu Orica-Scott je také silný, v tabulce má 21 borců. Totéž platí o čtvrtém týmu Sky.

Dnes začíná závod Vuelta al Pais Vasco, známý jako Okolo Baskicka. Na startu je s číslem 1. Alberto Contador, číslo 131. veze Julian Alaphillipe. Nechybí ani Michal Kwiatkowski č.177. a další skvělí vrchaři – Alejandro Valverde č.111 a Sergio Henao č.171. S jakým úspěchem budou hájit české barvy Roman Kreuziger č.126 a Ondřej Cink č.34 můžete každý den až do soboty sledovat na Eurosportu. V neděli kostky na trase Paris-Roubaix završí další cyklistikou nabitý týden.