Greg van Avermaet porazil v Lucembursku stájového kolegu Druckera


Ve druhé etapě závodu Kolem Lucemburska zvítězil Greg van Avermaet (BMC Racing Team), který ve spurtu 45členné skupiny porazil stájového kolegu a vedoucího muže celkové klasifikace Jean-Pierra Druckera. Třetím místem se blýskl Alexander Kamp (Team Veloconcept).

Druhé pokračování na silnicích v Lucembursku vedlo z Steinfort do Walferdange a měřilo 178,4 kilometrů. Ve svém itineráři měla etapa několik horských prémií, soustředěných především v závěru etapy.

Už na třináctém kilometru se předvedl Greg van Avermaet, který skončil na spurterské prémii druhý za Pietem Allegaertem (Sport Vlaanderen – Baloise).

Následně peloton zpomalil, a to byla voda na mlýn jezdcům číhajícím na únik. Stejně jako den předtím i dnes vyrazil vpřed Tom Wirtgen (Leopard Pro Cycling), ke kterému se přidali Kevin Van Melsen (Wanty – Groupe Gobert) a Brice Feillu (Fortuneo – Vital Concept).

Peloton vedený stájí BMC si s uprchlíky hrál jako kočka s myší. Chvíli byl náskok k minutě, chvíli se dostal až ke dvěma minutám. Nakonec se ustálil na 2:30. Od 60. kilometru před cílem balík opět zvýšil tempo a náskok vedoucí skupiny rychle klesl zpět k minutě.

Při výstupu na Mariendallerhaff bylo po úniku, ale před vrcholem stačil ještě zaútočit Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect) s dalšími dvěma jezdci. Trojice si vypracovala rozestup 15 až 20 vteřin. Na vrcholu však bylo po náskoku, zásluhou stáje BMC.

Při druhém Cote de Bereldange vykrystalizovala skupina čítající 45 jezdců, mezi nimiž byl nejen Greg van Avermaet, ale i jeho stájový kolega a vedoucí muž celkové klasifikace Jean-Pierre Drucker. Celý balík dojel až do cílové rovinky. Ve spurtu byl nejlepší Belgičan Avermaet, druhým místem jej podpořil Drucker.

Celkovou klasifikaci i nadále vede Jean-Pierre Drucker, kterého Greg van Avermaet stáhl na rozdíl jediné vteřiny a to především díky nasbíraným bonusovým vteřinám. Na třetím místě je aktuálně Piet Allegaert.

[cyklostat id=“Skoda-Tour-de-Luxembourg“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Skoda-Tour de Luxembourg 2017, pořadí 2. etapy“]