Giro del Piemonte vyhrál v hromadném spurtu Giacomo Nizzolo

nabor

Italský šampion Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) dokázal v závěrečném spurtu v závodě zvaném Giro del Piemonte porazit Kolumbijce Gaviriu ze stáje Etixx-Quickstep.
Trasa dnešního závodu měřila 207 kilometru a vedla z Diano d’Alaba do Aglie. Závod neměl na své cestě žádné záludnosti, v podstatě měl vyhovovat klasickým spurterům.

Klání začalo velice zostra a ihned se odpojila skupina, která čítala 38 jezdců, mezi nimiž byla i velká jména jako Phillipe Gilbert (BMC), Ben Swift (Sky) či Daniele Bennati (Tinkoff). Brzy se vytvořila mezera mezi vedoucí skupinou a pelotonem s časovým odstupem 2 minut. Ovšem velmi rychlý závod, který měl za první dvě hodiny průměrnou rychlost 48,95 km/h,  roztříštil původní únik na malé skupinky. Toho využil Stéphane Rossetto z Cofidisu a vydal se na sólovou jízdu. Ve stejnou chvíli opadla aktivita na čele pelotonu a devětadvacetiletý Francouz odskočil až na téměř pětiminutový odstup.

Rossetto se se svým osudem pral velmi statečně, vždyť ještě 20 kilometrů před cílem měl k dobru přes půl minuty. O deset kilometrů později ještě 19 sekund. Nakonec jej však balík pohltil. Stažení osamoceného jezdce měla na svědomí stáj Etixx-Quickstep, která tak připravovala pozici pro Fernanda Gaviriu.

Závěrečný spurt zvládl nejlépe Giacomo Nizzolo ze stáje Trek-Segafredo, který si tímto otestoval svoji formu před blížícím se světovým šampionátem, kde by měl být spolu s Eliou Vivianim hlavní hvězdou italského týmu. Druhý skončil již zmíněný Fernando Gaviria, třetí dospurtoval Daniele Bennati.

Výborné postavení si zajistil i Zdeněk Štybar, který byl ve vláčku Etixxu, jenž rozjížděl spurt Gaviriovi. Jeho osmé místo je určitě nad očekávání. V pelotonu byli ještě dva slovenští představitelé. Juraj Sagan obsadil 83. místo se ztrátou více než 8 minut. Erik Baška závod nedokončil.

[cyklostat id=“Giro-del-Piemonte“ etapa=“0″ rok=“2016″ nadpis=“Giro del Piemonte 2016″]