Startuje klasika padajícího listí

nabor

V sobotu 1.10. startuje jubilejní 110. ročník posledního World Tour závodu sezony, IL Lombardia. A bude se na co dívat, závod totiž opět nalákal největší hvězdy cyklistického sportu. Na start se postaví Aru, Bardet, Gilbert, Alaphilippe, Gallopin, Valverde, Cháves, Rodríguez, Poels či Mollema. Chybí jen obhájce vítězství Nibali a nemocný Contador.

Trať dlouhá 241 km nabídne klasický profil nahoru dolu, se spoustou příležitostí na útok. Očekáva se tak spíše sólový dojezd či sprint menší skupiny než hromadný spurt pelotonu.

ba19d00d_c2b5_4dff_9da7_af50c750bfe7_670

Poslední záchrana

Pro několik týmů je to závod poslední šance na záchranu ve World Tour. Poslední dva týmy v hodnocení WT totiž půjdou do přímého souboje s Bahrainem a Borou o 3 místa ve WT. Beznadějně poslední je tým Dimension Data, ale o druhého černého petra se ještě „poperou“ Giant-Alpecin, AG2R a teoreticky i Lampre-Merida. Více než důležitý tak bude souboj Romaina Bardeta (AG2R) a Warrena Barguila (Giant). Přístí rok tedy bude World Tour bez Sagana, Nibaliho, Cavendishe, Bardeta nebo Dumoulina.

Hlavní favorité na výhru jsou jako již tradičně Rodríguez (Kaťuša), Valverde (Movistar) a Gilbert (BMC). Z druhé vlny pak zaútočí mladá krev Alaphilippe (Etixx), Aru (Astana) či Poels (Sky).

Na poslední chvíli ještě odřekl svůj start Alberto Contador kvůli údajné chřipce. Svou poslední sezonu v dresu Tinkoffu tak vítězstvím na Il Lombardia nezakončí.