Miguel Ángel López zvítězil v závodě Milán – Turín

nabor

Závod, který se jezdí již od roku 1876, ovládl Miguel Ángel López. Druhý dojel překvapivě Michael Woods.

Hned úvod závodu poznamenal pád. Na zemi se ocitl Michele Scarponi (Astana) a Adriano Malori (Movistar), který se teprve před nedávnem vyléčil z vážného zranění po pádu na lednovém Tour de San Luis.

Únik dne tvořili tři jezdci. Nejznámějším z nich byl Peter Kennaugh (Sky), kterého doplnili Eduard Grosu (Nippo Vini Fantini) a Alessandro De Marchi (BMC).

Tito jezdci strávili v úniku většinu závodu. Vzadu pracovala hlavně Astana, a tak se náskok uprchlíků značně snižoval. Asi 25 kilometrů před cílem nastoupil Kennaugh. Jeho dva kolegy brzy dojel peloton.

Jezdec týmu Sky osamoceně přejel první průjezd stoupáním Cabarga. Ve sjezdu ho však stále pracující Astana pohltila.

Tempo polevilo, a tak zaútočil Hubert Dupont (AG2R) a za ním se vydalo hned několik borců. Vytvořila se tak skupina, kde byli kromě něj: Mikel Landa (Sky), Miguel Ángel López (Astana), Alessio Taliani (Androni), Eduardo Zardini (Bardiani), Ángel Madrazo (Caja Rural), Michael Woods (Cannondale), Przemyslaw Niemiec (Lampre), Javier Moreno (Movistar), Sam Oomen (Giant) a Matvey Mamykin (Katusha). Tato skupina přijela s malým náskokem pod stoupání Cabarga. Vzadu se pokusil skupinu doskočit jeden z jezdců týmu AG2R společně s Leopoldem Königem (Sky).

Michael Woods zaútočil z čelní skupiny 4,5 kilometrů před cílem. O 500 metrů později se ho vydal stíhat Miguel Ángel López a za další dva kilometry ho dojel. Ve stíhací skupině byli Alessio Taliani, Matvey Mamykin a Hubert Dupont, jenže ty po chvíli pohltil již značně prořídlý peloton. López několikrát svému kanadskému sokovi nastoupil, ale nebyl úspěšný. Vzadu se trochu taktizovalo a i přes opakované nástupy Romaina Bardeta (AG2R), se náskok dvojice vpředu spíše zvětšoval.

Woods se pokusil odpárat Lópeze 700 metrů před cílem, Kolumbijec se ale udržel a Kanaďanovi hned nastoupil. Woodsovi již nezbyly síly na odpověď. López si tak dojel pro výhru v nejstarším závodě v kalendáři. Woods dojel druhý před svým týmovým kolegou Rigobertem Uranem.

Leopold König nakonec skončil na dvanáctém místě.

Pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Miguel Angel Lopez (Kol) Astana 4:14:03
2 Michael Woods (Kan) Cannondale-Drapac 0:00:09
3 Rigoberto Uran (Kol) Cannondale-Drapac 0:00:14
4 Daniel Moreno (Špa) Movistar 0:00:19
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:21
6 Fabio Aru (Ita) Astana 0:00:23
7 Pello Bilbao (Špa) Caja Rural 0:00:27
8 Rodolfo Torres (Kol) Androni Giocattoli 0:00:32
9 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:36
10 Warren Barguil (Fra) Giant-Alpecin 0:00:40