Gianni Moscon má další problém a z Tour balí kufry

nabor

V úvodních kilometrech 15. etapy se tvoří únik. Jezdci nastupují a snaží se odskočit. Jednomu z nich, Eliemu Gesbertovi z týmu Fortuneo-Samsic, najednou přistane na helmě rána. Dal mu ji talentovaný, ale také velmi impulsivní jezdec týmu Sky Gianni Moscon.

Komisaři se po přezkoumání videa rozhodli Moscona vyloučit na základě článku 12.1040.30.1 pravidel UCI, který se týká násilí mezi jezdci a umožňuje pořadatelům diskvalifikaci v případě vážné agrese.

Moscon se prostřednictvím svých šéfů, Dava Brailsforda a Nicolase Portala, snažil omilostnit, ale neuspěl.

Tým Sky se následně k incidentu vyjádřil takto: „Podporujeme a přijímáme rozhodnutí organizátorů závodu vyloučit Gianniho Moscona z Tour de France. S Giannim se o tomto incidentu budeme bavit ještě po závodě a rozhodneme se, jestli by se měla podniknout některá další opatření.“

Není to zdaleka první prohřešek tohoto mladého Itala. Loni na závodě Tre Valli Varesine měl úmyslně způsobit havárii se Sebastianem Reichenbachem, který si následně zlomil loket. V tomto případu byl Moscon, pro nedostatek důkazů, omilostněn. V sezóně 2017 na závodě Kolem Romandie pak rasisticky urážel Kevina Rezu. Tento prohřešek mu vynesl šestitýdenní trest od týmu, ale UCI nijak proti jeho chování nezasáhla.