Přestupové spekulace – druhý volný den

nabor

Je tu druhý volný den na Tour a na přestupovém trhu se začínají dít velké věci. Pojďme se na ně blíže podívat. Tématem číslo jedna je stále tým BMC, ale situace je zde naprosto odlišná od té, která panovala minulý týden.

CCC-BMC Team

Minulý týden se zdálo, že se tým BMC rozloučí s pelotonem. Do hry však vstoupila společnost CCC, která do týmu investuje své prostředky a zajistila tak setrvání této sestavy na světových silnicích. Rovnou tým podepsal nové kontrakty s Gregem Van Avermaetem, Michaelem Schärem a Nathanem Van Hooydonckem. Zároveň by do sestavy měl přijít i další klasikář Guillaume Van Keirsbulck a také se spekuluje o tom, že by se v tomto dresu mohl ukazovat i Michal Schlegel.

Greg Van Avermaet
Greg Van Avermaet

Je přestup Van Aerta jistotou?

Nové zprávy se vyrojily i kolem týmu LottoNL-Jumbo, který podepsal nové smlouvy s Antwanem Tolhoekem a Georgem Bennettem. Komplikovat se začíná situace kolem Wouta Van Aerta. Jak se minulý týden zdálo, že podpis do Lotta je pouhou formalitou, tak nyní přišel jeho současný tým Véranda′s Willems s prohlášením, že Wout Van Aert je a také příští rok bude jezdcem jejich týmu.

Romain Bardet, Wout Van Aert
Romain Bardet, Wout Van Aert

Rozchod po osmi letech

Po osmi letech v dresu týmu Lotto Soudal se loučí André Greipel. Tým se rozhodl neprodloužit s fenomenálním Němcem kontrakt, což pouze potvrzuje spekulace o příchodu Caleba Ewana. O osudu Andrého Greipela zatím nejsou bližší informace.

André Greipel

Bratři Yatesové pokračují

Dvojčata Yatesovi, která oslňují svět cyklistiky svými výkony v posledních letech, spojí i svoji další kariéru s týmem Mitchelton-Scott. Oba dva prodloužili smlouvu o dva roky.

Simon Yates
Simon Yates

Arnaud Démare pokračuje v FDJ

Na nové smlouvě se dohodl i spurter Arnaud Démare se svým týmem Groupama-FDJ. Šestadvacetiletý Francouz bude barvy svého týmu hájit o další dva roky déle.

Ve spojitosti s týmem Groupama-FDJ se začalo uvádět jméno výtečného časovkáře Stefana Künga z BMC.

Arnaud Démare
Arnaud Démare

10 podpisů v AG2R

Tým AG2R podepsal smlouvy hned s deseti svými závodníky. Dvouleté kontrakty si vysloužili Alexandre Geniez, Clement Chevrier, Nans Peters, Quentin Jauregui a také nováček Benoit Cosnefroy. Prodloužení o rok se dočkali Stijn Vandenbergh, Samuel Dumoulin, Alexis Gougeard, Hubert Dupont a Gediminas Bagdonas.

Bardet, Gallopin, Geniez
Bardet, Gallopin, Geniez

Dimension Data na rámech BMC

Tým kolem Marka Cavendishe dnes oznámil, že od příští sezony bude sedlat kola výrobce BMC a opustí dosavadního partnera Cervelo. To vyvolává řadu otázek. Na jakých kolech bude závodit stávající tým BMC? Zvládne výrobce podporovat dva profesionální týmy? Rozejdou se cesty současného týmu BMC a výrobce kol? Odpovědi přinese čas…