Gaviria opět šokoval evropské spurtery


Před závodem ho skoro nikdo neznal. I přes nesporný talent měl Kolumbijec Gaviria dojíždět poslušně za hvězdami evropské cyklistiky. Ale ani Cavendish, ani Modolo s ním zatím nestíhají. Dnes ani náznakem.

Polojasno. Vítr. Teplo. Klasika argentinského vnitrozemí provázela i třetí etapu Tour de San Luis 2015. Přidejme, že peloton kontroloval Etixx – zájem o etapu měli krom nich i Sep San Juan či Kolumbijci – a budete mít pocit, že nečtete novou reportáž.

Beznadějný únik

Jsou však věci, které se na Tour de San Luis mění. Například jména uprchlíků. Dnes Laguna z argentinského národního týmu, Palma z Buenos Aires, Berlato z Vini – Fantini, Lopardo ze stáje Sep San Juan, Reijnen z UnitedHealthcare a konečně Rodríguez z chilského národního týmu.

Únik si vytvořil náskok až pět minut. Na sprintech vyhráli Rodríguez s Palmou. Nebylo však ani momentu, kdy by bylo pochyb, že v nesnadných podmínkách nedojedou uprchlíci do cíle. A tak se ani nestalo. Dle předpokladů rozhodoval hromadný sprint.

Cavendish? Kdepak, zase Gaviria!

S blížícím se závěrem bylo vepředu stále více vidět Europcar, Movistar a Lampre. Také UnitedHealthcare věřil v úspěch. Právě jeho jezdec, Ital Canola, nastoupil ve stoupavém závěru, který i díky hromadnému pádu nadrobil peloton, jako první, ale brzy ho vystřídal Gaviria. Kolumbijec s magií sobě vlastní vypálil a zase to vypadalo, jako by Modolo s Cavendishem pročekali klíčové chvíle. Gaviriovo vítězství tentokrát bylo nepochybné, málem i o celou vteřinu.

Mark Cavendish po etapě vysvětlil, že jeho divoká gestikulace, když projížděl jako druhý cílem, byla směřována k týmu. „Zatímco v první etapě jsem to zvoral já, teď to nebyla moje chyba. Cítil jsem se skvěle, ale nebyl nikdo, kdo by mi pomohl.“ Jinak mluvil Gaviria:

„Nečekal jsem, že vyhraju jedinou etapu. Porážet Cavendishe je neuvěřitelné. Věděl jsem, že musím zaútočit první, on je tu nejlepší sprinter. Ale já jsem tvrdě pracoval a vyplácí se to“

Zítra budou v akci na El Amago opět vrchaři.

 Pořadí 3. etapy Tour de San Luis 2015

P. Jméno Nár Tým Čas
1 Fernando GAVIRIA RENDON COL COL 3:48:44
2 Mark CAVENDISH GBR EQS +0
3 Sacha MODOLO ITA LAM +0
4 Yauheni HUTAROVICH BLR BSE +0
5 Eduard Michael GROSU ROU NIP +0
6 Nicolas MARINI ITA NIP +0
7 Marco CANOLA ITA UHC +0
8 Julian Paulo GADAY OROZCO ARG BAP +0
9 Emmanuel Domingo GUEVARA ARGUELLO ARG SLS +0
10 Diego MILAN JIMENEZ DOM DCT +0

Pořadí Tour de San Luis  2015 po 3. etapě

P. Jméno Nár Tým Čas
1 Daniel DIAZ Argentina FUN 13:02:23
2 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO Colombia COL +6
3 Kleber DA SILVA RAMOS Brazil FUN +24
4 Alex DINIZ CORREIA Brazil FUN +27
5 Eduardo SEPULVEDA Argentina BSE +27
6 Daniel MORENO FERNANDEZ Spain KAT +27
7 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS Colombia MOV +27
8 Sergio Daniel GODOY Argentina SLS +29
9 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ Colombia JHB +36
10 Rodrigo CONTRERAS Colombia COL +36