Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Tom Dumoulin a Sam Bennett

nabor

V našem výčtu favoritů pokračujeme jezdcem, který se na celkové umístění na Grand Tour zaměřil teprve nedávno – Tomem Dumoulinem. Dnešním spurtérem je Sam Bennett, který má zatím výbornou fazónu.

Tom Dumoulin

Tom Dumoulin byl až donedávna specialistou výhradně na časovky. Průlom pak znamenala Vuelta 2015. Zde vyhrál dvě etapy (jednu horskou, kde ve finiši porazil i Chrise Frooma a a Joaquima Rodrígueze, a jednu individuální časovku). Ve všech horských etapách se držel nečekaně dobře a o výhru v celkovém pořadí bojoval až do poslední horské etapy. Zde ho nakonec Fabio Aru přemohl a Dumoulin se nakonec propadl na šesté místo, přesto se jedná o největší zlom v Dumoulinově kariéře. V loňské sezóně se specializoval jenom na časovky, ale letos otevřeně vyhlásil útok na růžový dres na letošním Giru.

Holanďan se výrazně zlepšil v kopcích, což letos potvrdil třetím místem na Abu Dhabi Tour a šestým místem na Tirreno Adriatico. Očekává se od něj, že bude limitovat svou ztrátu v kopcích a v časovkách ji potom dohánět. Jelikož je jízda proti chronometru v plánu hned ve dvou etapách (10.etapa – 39 kilometrů a poslední 21.etapa – 28 kilometrů), tak to bude nizozemskému jezdci hrát do karet. Může tak pomýšlet velmi vysoko, možná úplně nejvýše

Sam Bennett

Irský rychlík započal svou sezónu již v polovině ledna na Tour Down Under. Zde se blýskl hned v první etapě, když nestačil pouze na Caleba Ewana a Dannyho Van Poppela. Jeho sezóna pokračovala závodem Cadel Evans Great Ocean Race, který mu však nevyšel. Poté však kromě několika jarních klasik absolvoval i týdenní etapák Paris-Nice. Zde se musel měřit s mnoha špičkovými spurtéry jako jsou Marcel Kittel, Arnaud Démare, Nacer Bouhanni, Alexander Kristoff, John Degenkolb a další. I přes tuto konkurenci se mu povedlo zvítězit ve třetí etapě, což je pro šestadvacetiletého Ira týmu Bora zatím největší úspěch jeho kariéry.

Ještě před samotným Girem absolvuje prvního května jednorázovku z kalendáře World Tour – Eschborn-Frankfurt. Zde by se měla naplno ukázat jeho momentální forma. Závod bude svědčit spurtérům, ale lídrem bude pravděpodobně Peter Sagan.

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel