Favorité a spurtéři Gira d’Italia – Thibaut Pinot a Jakub Mareczko

nabor

Společně si představíme deset největších favoritů v boji o růžový dres v jubilejním stém ročníku Giro d’Italia a deset favoritů pro hromadné dojezdy. Dnes se zaměříme na Thibauta Pinota a Jakuba Mareczka.

Thibaut Pinot

Pro francouzského závodníka je italská Grand Tour velkou neznámou. Rozhodl se vynechat Tour de France a místo toho poprvé absolvovat Giro.

Loňská Tour de France mu příliš nevyšla, ale letos ukazuje výbornou formu a je jedním z hlavních favoritů. V sezóně 2017 zatím nasbíral dvě etapová prvenství – na závodě Kolem Andalusie se dokázal ve druhé probojovat na nejvyšší příčku. Již se zdálo, že zaostane za Albertem Contadorem, ale v závěru se na Španěla dotáhl a nakonec ho porazil. V celkovém pořadí pak obsadil třetí místo, když na vítězného Alejandra Valverdeho ztratil pouze šest sekund.

Pinotovo druhé letošní vítězství pochází z nedávno dokončeného závodu Tour of the Alps, kam se sjelo mnoho favoritů pro Giro. V celkovém pořadí na Thomase nestačil. Ve druhé etapě ve spurtu do kopce zaostal jen za Dennisem a ve čtvrté etapě ho pro změnu porazil jen Matteo Montaguti. Vše si vynahradil v poslední etapě. Ve spurtu po náročné horské etapě si poradil se závěrem nejlépe a etapu vyhrál. Celkově pak skončil druhý.

Jakub Mareczko

Jakub Mareczko patří mezi černé koně hromadných dojezdů. Etapu na Giru zatím ještě nevyhrál, ale letos by se mu to poprvé mohlo povést. I on má zatím letos dvě výhry. Dokázal vyhrát dvě etapy na závodě Tour de Langkawi. Tam sice většina špičkových spurtérů chyběla, ale Mareczkovi se povedlo i několik dalších skvělých umístění. Ve druhé etapě Dubai Tour skončil třetí a porazil zde například i Marka Cavendishe, Johna Degenkolba nebo jezdce co se představí i na Giru – Eliu Vivianiho a Sachu Modola.

Mercezko patří k nové generaci nastupujících italských spurtérů. Ve svých dvaadvaceti letech je mu předvídána zářná kariéra. Podaří se mu zaskočit ostatní, zabojovat a vyhrát etapu? Mezi hlavní favority se řadí jiní jezdci, ale to může být Mareczkova výhoda.

Favorité pro Giro 2017 (články)

Datum zveřejnění Spurteři Favorité
25.4.2017 odkaz Jakub Mareczko Thibaut Pinot
26.4.2017 odkaz Sam Bennett Tom Dumoulin
27.4.2017 odkaz Davide Cimolai Bauke Mollema
28.4.2017 odkaz Kristian Sbaragli Adam Yates
29.4.2017 odkaz Nicola Ruffoni Ilnur Zakarin
30.4.2017 odkaz Caleb Ewan Mikel Landa
1.5.2017 odkaz Fernando Gaviria Geraint Thomas
2.5.2017 odkaz Sacha Modolo Steven Kruijswijk
3.5.2017 odkaz Vincenzo Nibali Giacomo Nizzolo
4.5.2017 odkaz Nairo Quintana André Greipel