Úvodní prolog na závodu Kolem Romandie zvládl nejlépe Fabio Felline

nabor

Odstartoval 71. ročník švýcarského závodu. Začínalo se prologem na 4,8 kilometrů. V něm byl nejrychlejší Ital Fabio Felline, druhý skončil Alex Dowsett a třetí Alexander Edmondson.

První se na trať vydal Fabien Doubey z týmu Wanty – Groupe Gobert krátce před třetí hodinou odpolední. Většina favoritů na celkové pořadí nebo na etapové prvenství volila dřívější časy a tedy i vyšší startovní čísla. Na startovní listině byl původně i Sonny Colbrelli z týmu Bahrain Merida, ale ten se rozhodl zúčastnit se dnes pohřbu Michele Scarponiho, a tak do závodu nenastoupil.

Největšími favority etapy byli Primož Roglič a Jonathan Castroviejo. Oba zajeli kvalitní časy, ale ani jeden z nich se nedostal na pódium. Jako 52. se na trať vydal Fabio Felline. Moc se s ním dnes nepočítalo, ale on stanovil suverénně nejrychlejší čas, když se zatím jako jediný s časem 5 minut a 57 sekund vešel pod šest minut.

Další jezdci se k němu vůbec nepřibližovali. Napjaté nervy musel mít až když dojížděl do cíle úplně poslední závodník na trati – Alex Dowsett. Britský jezdec však ztratil v cíli na Fellineho dvě sekundy.

Favorité pro celkové pořadí dnes možná volili na mokré trati opatrnější taktiku a za nejlepšími časy zaostávali. Chris Froome zaostal za vítězem o 26 sekund, Richie Porte o 33 sekund a Ilnur Zakarin, který se připravuje na blížící se Giro d’Italia, dokonce o 42 sekund.